Na co zwrócić uwagę zawierając umowę kredytową?


Co należy sprawdzić przed podpisaniem umowy kredytowej?

Na początek trzeba sprawdzić, czy wszystkie dane zawarte w umowie się zgadzają. Zaczynając od danych adresowych, numeru telefonu oraz adresu e-mail, numeru PESEL czy numeru serii dowodu osobistego.

Uwaga! Jest to bardzo ważne ponieważ bank będzie miał możliwość kontaktu z nami tylko poprzez dane, które znajdują się w umowie kredytowej.

Następnie należy sprawdzić kwotę oraz cele kredytu. Jeżeli te się zgadzają to przechodzimy do ceny samego kredytu. Bardzo ważne jest to, aby upewnić się iż dane podane w umowie kredytowej to są dokładnie te same dane, które znalazły się w decyzji kredytowej.

Uwaga! Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju ubezpieczenia obowiązkowe, które są zawarte w umowie kredytowej.

W czy pomoże doradca kredytowy?

Wnikliwa analiza dokumentu jakim jest umowa kredytowa jest bardzo istotna. Jej następstwa i konsekwencje będą wieloletnie. Rolą doradcy finansowego jest przedstawienie klientowi jeszcze przed podpisaniem umowy  wszystkich istotnych elementów, które związane są tą umową.

Jednocześnie doradca finansowy przeanalizuje sytuacje finansową  klienta i podpowie, w jaki sposób to klient może zabezpieczyć się przed wszystkimi następstwami (nieszczęśliwymi), które mogą się wydarzyć podczas spłacania kredytu (takimi jak chociażby utrata pracy czy nieszczęśliwy wypadek).

Uwaga! Warto poprosić swojego doradcę kredytowego o przesłanie szkicu umowy kredytowej do zapoznania się w domu przed podpisaniem przedmiotowej umowy w banku.

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.