Jak zostać podróżnikiem?


Podróżowanie

Podróż Filipa jest uniwersalnym doświadczeniem – większość z nas marzy o tym aby odkryć własną tożsamość, znaleźć prawdziwą miłość i wykonywać pracę, która nas inspiruje i jest naszą pasją. Tego samego szukał Filip, kiedy wyruszał w świat.

Spośród innych tego typu historii wyróżnia go jednak sposób, w jaki kształtował wybraną przez siebie drogę i inspiracja, która była jego przewodnikiem od najmłodszych lat. Marzenia o swobodnych podróżach zrodziły się w czasie dorastania w komunistycznej Polsce, a odwaga i siła potrzebne do ich zrealizowania sprawiły, że podróże Filipa są tym bardziej wyjątkowe.

To niezwykła i inspirująca wyprawa widziana oczami autora, dzięki czemu dostrzegamy, jak doświadczenia z dzieciństwa i młodości odbiły się w przygodach, które spotkały go wiele lat później. Wyjątkowy sposób, w jaki Filip postrzega świat, widać w poniższym fragmencie jego książki:

„Wtedy zdałem sobie sprawę z tego, że tym, co najbardziej mnie kręci w podróżach, jest poznawanie nowych ludzi i kultur. Relacje, jakie nawiązywałem z innymi, były podstawą moich przemyśleń. Jasne, chciałem też zobaczyć wyjątkowe miejsca, tzw. światowe hajlajty, słynne zabytki, przejść się ulicami egzotycznych miast, popływać w odległych oceanach i powędrować po dzikich górach, ale bardziej zależało mi na odkrywaniu nowych kultur i poznawaniu ludzi: lokalsów i innych wolnych duchów – w drodze, takich jak ja. Pragnąłem długich rozmów o życiu, Wszechświecie i różnych podejściach do problemów, z którymi zmaga się współczesny świat.”

Filip opowie Wam więcej o ludziach, których spotkał, niż o miejscach, w których był. Bliższe prawdy byłoby stwierdzenie, że jego książka to „dziennik ludzi” niż „ dziennik podróży”.

„Przebudzenie w drodze” to zapis pełnej przygód podróży, która zaprowadziła Filipa w różne zakątki świata – te dalsze i bliższe, od wschodu po zachód. Inspiracją do niej była chęć doświadczenia w życiu czegoś więcej, niż to, co podsuwa nam codzienność, ale też zrozumienia, jak wygląda i czym jest ludzka natura. Filip dołącza do niezwykłej kultury backpackerów z całego świata, którzy spotykają się w podróży, nawiązują znajomości, wymieniają się adresami mailowymi, ruszają – każdy indywidualnie – swoją drogą, po czym – przypadkiem lub celowo – spotykają się ponownie po drugiej stronie świata.

W wieku zaledwie trzydziestu ośmiu lat Filip osiągnął więcej, niż większość z nas byłaby w stanie zrobić w czasie dwóch żyć. Podróże po wschodniej półkuli to ledwie wierzchołek góry lodowej jego odkryć. Cele, do których dążył – odnaleźć siebie, dzielić się miłością, i szczęściem ze światem, który dopiero odkrywał – oraz nieustająca chęć, by poznawać ludzi i marzenie, by się zakochać, towarzyszyły mu już na Wschodzie, ale dojrzały i rozwinęły się na Zachodzie.

Przeżywając kolejne przygody, Filip w końcu dostrzega swoją rolę w całości ludzkiego rozwoju. Droga prowadząca do tego przebudzenia bywa frustrująca, czasem zapiera dech w piersiach lub sprawia, że włos się jeży na głowie – ale nigdy nie brak w niej szczerości. Pod koniec swojej wyprawy Filip spogląda z dystansu na poszczególne fragmenty swoich odkryć, a po złożeniu ich w całość uzyskuje pełny obraz swojej drogi i odpowiedzi na pytania, które sobie stawiał.

Chcesz więcej?

Czy jesteś gotów, aby marząc i podróżując po świecie poznawać niewidzialne moce, które kierują naszym życiem?

Kliknij i sprawdź »

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.