Odszkodowanie dla ofiar wypadków samochodowych


Gwarancja odszkodowania

Jeśli sprawca wypadku zbiegł lub nie miał polisy OC, odszkodowanie za szkody osobowe i majątkowe (np. uszkodzony samochód) wypłaca ofiarom Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG).

Uwaga! Pieniądze za szkody majątkowe można uzyskać tylko pod warunkiem, ze w wypadku doszło do obrażeń ciała, a uszczerbek na zdrowiu trwał dłużej niż 14 dni.

Jeśli właściciel uszkodzonego samochodu miał ubezpieczenia AC, to z niego pokrywane są koszty naprawy, a UFG rekompensuje utracone zniżki.

Uwaga! Obowiązkiem UFG jest zwrócenie nie tylko kosztów leczenia czy rehabilitacji, ale wypłaci także zadośćuczynienie za krzywdy moralne, które związane są z utratą zdrowia lub zadośćuczynienie dla najbliższych członków rodziny zmarłego.

Poszkodowanym należą się też renty. Warto walczyć o te świadczenia, bo zasądzane kwoty są coraz wyższe – w przypadku zadośćuczynienia za śmierć bliskiej osoby wynoszą nawet 100-200 tys. zł.

Uwaga! Roszczenia, które wynikają ze szkód spowodowanych przestępstwem przedawniają się po 20 latach.

Do UFG zgłaszają się osoby, których bliscy zginęli w wypadkach kilka-kilkanaście lat temu. Od początku 2014 r. prawie 60 mln złotych wszystkich świadczeń, które wypłacił Fundusz za szkody osobowe, aż 32 mln zł stanowią odszkodowania za wypadki, które wydarzyły się przed 2007 r.

Infolinia Rzecznika Ubezpieczonych

Warto z niej skorzystać. Dowiesz się od prawników, jakiego rodzaju świadczeń możesz się domagać jako ofiara wypadku lub krewny tragicznie zmarłej osoby.

Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-18, tel (22) 333-73-28.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.