Pożyczki od ręki


Szybkie pożyczki online

Najszerszą ofertę pożyczek „na dowód” oraz pożyczek bez BIK oferują tzw. parabanki, które udzielają czasem takich pożyczek „od ręki”, ale  – trzeba o tym pamiętać, że ich koszt jest z reguły bardzo wysoki.

Przed podpisaniem umowy należy sprawdzić, czy:

  • oprocentowanie pożyczki jest stałe (bo zdarza się tak, ze po miesiącu czy trzech  ulega ono zmianie, rosnąc kilkukrotnie;
  • pożyczkodawca przewidział tzw. klauzulę, czyli dodatkowe zabezpieczenie, np. 4000 zł przy kwocie pożyczki 2000 zł.

Uwaga! Wtedy w umowie do podanej kwoty pożyczki może zostać dopisana kwota kaucji. W tym przypadku będzie mowa o kwocie pożyczki 6000 zł, z czego my otrzymamy 2000 zł, a 4000 zł zostanie w parabanku jako zabezpieczenie spłaty owych 2000 zł. W razie opóźnienia spłaty 4000 zł może zostać zaliczone na rzecz spłaty pożyczki. Wtedy pozostaje nam do spłacenia suma kwoty rzeczywiście pożyczonej (2000 zł) i kwoty kaucji ( 4000 zł). W sumie – 6000 zł.

Należy też sprawdzić, czy:

  • przewidziano (a jeśli tak – jak wysoką) opłatę za przesunięcie terminu spłaty pożyczki; np. czy po dodatkowych 15 dniach od ustalonego terminu spłaty nie będziemy mieli do spłacenia kwoty powiększonej o np. 25% lub więcej.
  • zapisano koszt za przypomnienie o spłacie pożyczki; np. kiedy spóźnimy się ze spłatą, to telefon od firmy pożyczkowej lub wizyta pracownika firmy, z której wzięliśmy pożyczkę, może być dodatkowo płatna.

Pożyczki pozabankowe są z reguły dużo prostsze do otrzymania, ale dużo droższe do spłacenia. O ich zaciągnięciu decydujemy my sami i to my ponosimy całkowitą odpowiedzialność za ich spłatę. Przed wzięciem kredytu, a szczególnie pożyczki w parabanku, musimy zatem bardzo dokładnie przeczytać umowę, zastanowić się i odpowiedzieć sobie na pytanie: „czy jestem w stanie spłacić ten dług?”.

Oferty szybkich pożyczek pozabankowych

Provident

pożyczki wonga

pożyczki aasa

ekspres kasa

pożyczki lendo

pożyczkomat

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.