Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń


Kredyt konsolidacyjny

Jest to kredyt zaciągany na spłatę innych wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Konsolidacja oznacza bowiem połączenie, w którym – tutaj w przypadku kredytów – zamiast wielu pozostaje jeden.

W momencie podpisania umowy kredytu konsolidacyjnego wszystkie kwestie, które są związane z obsługą posiadanych już kredytów przejmuje na siebie bank, w którym bierzemy kredyt konsolidacyjny. Pieniądze z kredytu konsolidacyjnego możemy przeznaczyć na spłatę kredytu mieszkaniowego, samochodowego, spłatę debetu  na koncie bankowym oraz spłatę karty kredytowej.

Z reguły taki kredyt jest korzystniej (niżej) oprocentowany i ma mniejszą comiesięczną ratę w porównaniu do sumy rat dotychczasowych pojedynczych kredytów.

Uwaga! Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, czy okres spłacania jednego kredytu konsolidacyjnego będzie taki sam, jak wcześniejszych pojedynczych kredytów, bo jeśli okaże się, ze jest sporo dłuższy, to w ostateczności łączna kwota, jaka pozostaje do spłacenia w kredycie konsolidacyjnym, będzie wyższa. Będziemy dłużej spłacać kredyt z większą liczbą rat i odsetek.

Przed zaciągnięciem takiego kredytu trzeba dobrze zweryfikować swoje zobowiązania kredytowe i przemyśleć, czy rzeczywiście jest ich tak dużo, że opłaci się skonsolidowanie ich w jeden kredyt.

Formalności są w zasadzie takie same jak przy innych kredytach. Przy wyborze kredytodawcy poza oprocentowaniem i wielkością prowizji musimy jeszcze dopytać o to, czy i w jakiej wysokości bank pobiera opłatę przygotowawczą oraz opłatę za rozpatrzenie wniosku o kredyt.

Kredyt konsolidacyjny Alior Bank

kredyt konsolidacyjny alior bank

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.