Konto osobiste w banku


Dlaczego warto otworzyć konto w banku?

Pieniądze, które trzyma się w banku są na pewno o wiele bardziej bezpieczniejsze niż te trzymane w skarpecie. Jeżeli trzymane są w domu (nawet w teoretycznie najbezpieczniejszych miejscach), to łatwo mogą paść łupem złodziei.

Także na ulicy, w sklepie jest się bardziej bezpiecznym, gdy ma się przy sobie tylko niezbędną ilość pieniędzy i jeżeli się je zgubi, to nas to nie zrujnuje, a karta płatnicza pozwala nam nie tylko dokonywać zakupów, ale także możemy dzięki niej w każdej chwili podjąć potrzebną nam gotówkę.

Oprocentowanie kont bankowych

Pieniądze, które trzyma się na koncie bankowym pracują dla nas. A te, które trzyma się w domu nie przynoszą żadnego zysku.

Pamiętaj! Każda suma pieniędzy, która wpływa na nasze konto bankowe od razu zaczyna przynosić procent. A jak to się mówi „grosz do grosza …”

Łatwy dostęp do pieniędzy na koncie bankowym

Ilość bankomatów jest coraz większa i dzięki temu nie trzeba pamiętać o godzinach otwarcia banku. Przez dwadzieścia cztery godziny można mieć spokojny dostęp do własnych pieniędzy.

Także w zdecydowanej większości sklepów, restauracji, punktów usługowych oraz miejsc, gdzie wydaje się pieniądze można obecnie płacić kartą płatniczą. Nie trzeba wiec szukać bankomatów i drobnych w portfelu tylko podaje się sprzedawcy kartę, a kwotę, która widnieje na rachunku, bank pobiera bezpośrednio z naszego konta osobistego.

Kontrola finansów osobistych

Bardzo ważne jest to, by bank regularnie wysyłam nam wyciągi, na których wykazane są wszystkie nasz operacje wykonane w ostatnim miesiącu.

Dzięki temu można na bieżąco sprawdzać i kontrolować, ile i na co zostały wydane pieniądze, a ile przesłano z miejsca pracy.

Opłaty za konto bankowe

Konto bankowe często służy do płacenia comiesięcznych regularnych rachunków (np. za czynsz, prąd, gaz, telefon, telewizję i internet).

Dlatego warto skorzystać z usługi w formie tzw. zleceń stałych. To bank będzie wtedy pamiętał o tych opłatach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta bankowego?

Trzeba zwrócić szczególną uwagę na:

  • usługi oferowane przez bank (przelewy, dostęp do konta za pośrednictwem internetu);
  • liczba bankomatów;
  • lokalizacja oddziałów banku.

Najlepsze konta bankowe

Internet wkracza niemal w każdą sferę naszego życia. Staje się także najpopularniejszym medium, za pośrednictwem którego banki docierają do klientów, oferując pełną paletę produktów bankowych, w tym ten podstawowy – konto osobiste.

Zapoznaj się z ofertami banków, które proponują konta osobiste»

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.