Inwestowanie w ziemię


Czy warto inwestować w ziemię?

Jeżeli posiadasz spore oszczędności i chcesz je bezpiecznie ulokować, to może warto pomyśleć o kupnie gruntu?

Na tej inwestycji nie można stracić, a wręcz przeciwnie. Można tutaj zarobić więcej niż na lokacie czy giełdzie.

Ceny nieruchomości gruntowych, a w szczególności tych rolnych – systematycznie idą w górę. Średnia cena gruntów rolnych, które sprzedawane są przez Agencję Nieruchomości Rolnych w 2011 r. wyniosła 17 165 zł za 1 ha. W porównaniu do 2010 r. cena wzrosła o 12 %.

O wiele większe różnice w cenach dotyczyły sprzedaży między rolnikami.

W czwartym kwartale ubiegłego roku za hektar gruntów rolnych trzeba było średnio zapłacić ponad 20,6 tys. zł, a wiec o 13,4 % więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego.

Dlaczego ceny nieruchomości rolnych rosną?

Dzieje się tak dzięki dopłatom bezpośrednim z Unii Europejskiej. Rolnicy są coraz zamożniejsi i mogą sobie pozwolić sobie na powiększenie gospodarstw (w 2010 r. dochody polskich rolników były wyższe niż w 2005).

A im większe gospodarstwo się posiada, tym większe dopłaty można otrzymać. A poza tym rolnicy niechętnie sprzedają swoja ziemie, a wiec popyt jest większy niż podaż.

Według specjalistów ceny gruntów na pewno nie spadną i będą stale rosły, bo i tak są niższe w starych krajach UE – Niemczech, z Francji czy Hiszpanii.

Jak mądrze inwestować pieniądze

Inteligentne inwestowanie 21 praktycznych wskazówek, jak mądrze inwestować i powiększać zawartość swojego portfela»

Czego konkretnie dowiesz się z tej publikacji?

Mógłbym teraz zrobić niekończącą się listę Twoich oszczędności, ale tak naprawdę prawdopodobnie byś ich nie docenił. Dopiero wiedza zastosowana w praktyce ukaże Ci istotę inwestowania. Mówiliśmy wcześniej o 35 000 zł. Czy nie jest to wystarczający argument, aby nabyć tę fenomenalną publikację? A może przekona Cię dodatkowe kilkaset złotych miesięcznie, które zaoszczędzisz na kredytach bankowych?

Tego nie wiem. Wiem natomiast, że grzechem byłoby nie skorzystać z tej publikacji właśnie w tym momencie. Robert Kiyosaki w każdej swojej książce podkreśla to, jak bardzo ważna jest edukacja finansowa. Tomasz Bar jest jednym z najlepszych w Polsce specjalistów od finansów. Zna się na produktach finansowych i – co najważniejsze – zechciał się tą wiedzą podzielić właśnie z Tobą!

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s