Kredyt dla małej firmy


Kredyty bankowe dla małych firm

Jeżeli jesteś właścicielem firmy i będziesz rozpoczynał współpracę z danym bankiem, to musisz wiedzieć o tym, że masz możliwość negocjowania oferty na każdym etapie.

Warto też zwrócić uwagę na to, że poszczególne banki nadal posiadają ubogą ofertę, które kierowana jest do osób rozpoczynających działalność gospodarczą.

Pamiętaj ! W takim przypadku banki oferują najniższe z z możliwych kwoty kredytu, które rzadko przekraczają 50 000 zł.

Na uwagę zasługuje FM BANK, który w swojej ofercie posiada Kredyt Ekspresowy dla mikro i małych firm. Kilka banków (w tym FM BANK) ma w swojej ofercie produkty, które są przeznaczone dla osób, które wykonują konkretne zawody: lekarzy, prawników, dziennikarzy, artystów (oczywiście, gdy prowadzą działalność gospodarczą). Dlatego warto zapytać o ten rodzaj oferty podczas negocjacji z bankiem.

Trzeba też pamiętać o tym, że banki chętniej udzielają kredytów przedsiębiorcom, którzy prowadzą w danym banku rachunek firmowy. Bardzo często założenie rachunku jest też warunkiem udzielenia kredytu.

Banki oferują zwykle swoim klientom pakiety usług, łącząc w jednym pakiecie produkty inwestycyjne, lokaty, kredyty, obsługę finansową itp.

Pamiętaj ! Nieraz bardziej opłaca się skorzystać z całego pakietu od razu niż wybrać np. sam kredyt. Ale koniecznie trzeba uważać na pułapki, bo może się tak zdarzyć, że w banku, w którym przedsiębiorca od dawna prowadzi rachunek bądź korzysta z innych produktów finansowych, kredyt (pożyczka) będą o wiele droższe niż w innym banku.

Przy wyborze usług bankowych trzeba kierować się podstawową zasadą: dokładnie i starannie analizować interesujące nas oferty.

Potrzebujesz środków na bieżące dofinansowanie działalności – utrzymanie płynności finansowej, a może na dalsze inwestycje.

W obu przypadkach idealnym rozwiązaniem są kredyty dla firm»

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.