Gdzie założyć konto bankowe?


Najlepsze konta bankowe

W rankingu najlepszych rachunków bankowych za ubiegłych rok pierwsze miejsca przypadły bankom, gdzie w ofercie były konta bankowe, których aktywne używanie było dla posiadacza takiego rachunku bezpłatne oraz dzięki którym to bank płacił klientowi, a nie na odwrót.

Pierwsze miejsce wśród konto bankowych, których założenie nie jest uwarunkowane wiekiem, płcią bądź wysokością miesięcznych wpływów zdobyło Konto z Podwyżką, które oferuje Bank BGŻ.

Konto posiada program premiowy, dzięki któremu, jeżeli posiadacz trzy razy w miesiącu zapłaci kartą za zakupy, to bank przeleje mu na rachunek 1 % tego, co wpływa na nie np. tytułem wynagrodzenia za pracę. Bank dzieli się zatem z klientem tym, co sam zarabia na prowizjach od sklepów, a to pozwala zarabiać na takim koncie.

Jest to rekompensata za wyższe niż w innych bankach koszty linii kredytową czy wydania tokena do weryfikacji przelewów w internecie.

Warunkiem na skorzystanie z oferty jest tutaj wyrażenie zgody na otrzymywanie materiałów marketingowych na e-mail i komórkę.

Konto osobiste ING Bank Śląski

( Konto z Lwem z oferty ING Banku Śląskiego 2 miejsce w rankingu) to obecnie jedno z sześciu kont dostępnych na rynku, za które użytkownik faktycznie nic nie płaci. Nie można jednak na nim zarobić, ale strata do lidera na rynku była niewielka.

Strata została zniwelowana dzięki największej w Polsce sieci własnych wpłatomatów, programem lojalnościowym bankujesz-kupujesz oraz jedną z najwyżej ocenionych w rankingu obsłudze klienta.

Ciekawostką jest w ING możliwość zamówienia karty z dowolnym wzorem. Na przykład z własnym zdjęciem.

Trzecie miejsce to Konto Bez Kantów BOŚ Banku, które podobnie jak zwycięzca pozwala aktywnemu użytkownikowi również zarobić. Nominalna opłat wynosi tutaj 10 złotych, ale dzięki finansowym premiom za przelewy, polecenia zapłaty, zlecenia stałe i płacenie kartą w sklepach można ją szybko odzyskać, a nawet przekroczyć.

Najlepsze konta osobiste 2011

1.Bank BGŻ. Konto z podwyżką
2. ING Bank Śląski. Konto z Lwem Direct
3.BOŚ Bank. Konto bez Kantów
4. BZ WBK. Konto Wydajesz&Zarabiasz
5.Citibank Handlowy. CitiKonto Direct
6. mBank. eKonto
7.Nordea Bank. Nordea Spectrum
Alior Bank. Konto osobiste
Inteligo. Konto Inteligo prywatne
Getin Bank. Konto Skarbonkowe
11. Citibank Handlowy. CitiKonto
Alior Bank. Konto z programem Lotos Navigator
13.Deutsche Bank. Konto dbNet
Crédit Agricole Bank Polska S.A.
15.BZ WBK. Konto na obcasach
ING Bank Śląski. Konto z Lwem Komfort
17.Raiffeisen Bank. Konto Comfort Direct
Getin Bank. Konto Swobodne
19.BNP Paribas Fortis. Konto z pakietem L
20. Mazowiecki Bank Regionalny. Pakiet Najlepszego Wyboru
21.Bank Pekao SA. Eurokonto Net
22. Bank BGŻ. ePlan
23.MultiBank. MultiKonto Ja Active
BZ WBK. Konto Prestiż
25.BOŚ Bank. E-konto

Obecnie konto osobiste  są wyraźnie tańsze, a także poprawiła się dostępność bezprowizyjnych bankomatów, bo banki doszły do wniosku, że darmowe bankomaty, to skuteczny wabik na klientów.

Wszystkie konta mogą być też obsługiwane samodzielnie, przez Internet bez fatygowania pracowników banków.

Jeżeli przyjrzymy się cennikom, to możemy dojść do wniosku,że banki dają właścicielom rachunków osobistych do zrozumienia, że w oddziałach widzą ich niechętnie. Koszt dla tego samego konta, które obsługiwane jest przez internet lub telefon, w porównaniu z angażowaniem do pomocy pracownika banku, potrafi różnić się o nawet 200-300 złotych rocznie.

Internet wkracza niemal w każdą sferę naszego życia. Staje się także najpopularniejszym medium, za pośrednictwem którego banki docierają do klientów, oferując pełną paletę produktów bankowych, w tym ten podstawowy – konto osobiste.

Zapoznaj się z ofertami banków, które proponują konta osobiste»

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.