Program do domowego budżetu


Program do kontroli wydatków domowych

Jeżeli chcesz kontrolować swój budżet domowy, to warto wykorzystać do tego programy komputerowe. Są one łatwe w obsłudze.

Najprostsze w obsłudze narzędzia zasadniczo zastępują tylko arkusz kalkulacyjny typu Excel. MoneyZoom.pl oraz MojeGrosze.pl to systemy, które wymagają od nas zarówno wprowadzenia, jak i przypisania wydatków do poszczególnych kategorii. Analiza  budżetu domowego jest mocno ograniczona.

Użytkownik może skumulować wydatki w poszczególnych kategoriach oraz zestawić je z założonym budżetem domowym, na bieżąco kontrolując, czy nie przesadził oraz przejrzeć historię operacji.

Prosty w obsłudze jest także system Benefi.pl, dzięki któremu możemy kontrolować wydatki na kontach, monitorować realizację budżetem domowym. Wadą tego systemu jest to, że nie znajdziemy w nim żadnej formy zarządzania oszczędnościami.

Jeżeli chodzi o CashControl.pl i iFIN24.pl, to oferują one użytkownikowi dodaną opcję pobierania danych z konta bankowego, co ułatwia zarządzanie płynnością. Dodatkową zaletą iFIN24.pl jest mocno rozbudowana cześć analityczna.

Mamy możliwość spróbowania np. porównania ze sobą wydatków z poszczególnych kategorii w następujących po sobie miesiącach,a także, co najważniejsze,planować oszczędności, ustawiać cele oraz monitorować ich realizację.

Bardzo ciekawą propozycją są systemy MojeOszczednosci.pl oraz Kontomierz.pl.

Tutaj w zależności od potrzeby możemy ustalić budżety domowe na podstawie limitów wydatków lub na podstawie celów oszczędzania.

Natomiast Fins.pl nie posiada co prawda automatycznego pobierania danych z konta bankowego, ale za to bardzo dobrze motywuje użytkownika do oszczędzenia. Cele są jasno określone, a ich realizacja jest bardzo fajnie przedstawiona wizualnie.

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.