Twoje finanse cz.2


Twoje finanse

ING Bank Śląski – promocyjne zakupy dla właścicieli rachunków osobistych

ING Bank Śląski  wprowadził program lojalnościowy dla swoich klientów – Bankujesz-Kupujesz, który kierowany jest do osób posiadających w tym banku konto osobiste.

W ramach tej oferty można otrzymać zniżki m.in. na ksiąki, które zostały wydane przez PWN, produkty marek Campus lub Alpinus oraz niektóre produkty Bosch, a także promocyjny starter PLAY.

Ceny mieszkań będą spadać

Dobra wiadomość dla osób, które myślą o zakupie własnego mieszkania.

Wszystko wskazuje na to, że ceny mieszkań nadal będą niższe. Według doradców Home Broker w ciągu najbliższego roku  średnia cena nieruchomości spadnie o ok. 3 %, a niższe ceny będą wymuszone przez zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego (zaczną one obowiązywać od 2012 r.), przez które obniży się zdolność kredytowa dla osób, które planują zakup własnego mieszkania.

Kolejnym powodem zgody deweloperów w negocjacjach z klientami na niższe ceny jest duża liczna nowych, gotowych mieszkań. Właściciele nieruchomości na rynku wtórnym są mniej elastyczni i niechętnie godzą się na obniżenie ceny (choć z reguły to robią). Efektem tego jest dłuższa sprzedaż takich nieruchomości.

Obecnie od momentu wystawienia ogłoszenia do podpisania ostatecznej umowy kupna-sprzedaży mija średnio cztery i pół miesiąca.

Oszczędzanie na emeryturę

Zdecydowana większość naszych rodaków (85 %) uważa, ze emerytura z I i II filaru nie będzie wystarczająco duża, by pokryć ich potrzeby życiowe, gdy przestaną pracować.

Jednocześnie aż 50 %  badanych zamierza oszczędzać na emeryturę, ale tylko 32 % ankietowanych to robi.

Badania przeprowadzone przez IKZE Monitor 2011 ARC Rynek i Opinia wykazują także, że najważniejszym powodem dla którego Polacy nie oszczędzają z myślą o emeryturze jest brak wystarczających środków finansowych.

Tłumaczy się to tym, że to emerytury jest jeszcze daleko (8 % badanych), nie ma się pojęcia o tym, jak skutecznie pomnażać pieniądze (7 %) oraz nie ma się czasu na załatwienie tej sprawy (7 %). Osoby, które chciałby oszczędzać z myślą o emeryturze uważają, że miesięcznie mogłyby odłożyć na ten cel 200 zł.

Pamiętaj! Oszczędzanie można zacząć w każdym momencie, ale im wcześniej to zrobisz tym lepiej…

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.