Jak zdobyć szybko pieniądze?


Szybka pożyczka bankowa

To nic innego jak kredyt gotówkowy, tylko że występujący pod różnymi nazwami.

Zalety szybkiej pożyczki bankowej

Jest łatwo dostępna. Większość banków udzieli jej nawet osobie, której dochody wynoszą tylko kilkaset złotych. Wniosek składa się osobiście lub przez internet.

Sprawę można załatwić w kilkanaście minut, a pieniądze zostaną wypłacone w ciągu jednego, dwóch dni. Bank sprawdza tylko klienta (np. w Biurze Informacji Kredytowej), czy jest osobą wiarygodną i nie zalega z innymi opłatami.

Jeżeli jest się zatrudnionym na etat i o kredyt staramy się w banku, w którym ma się konto, to zwykle wystarczy tylko dowód osobisty, a gdy będzie to inny bank, to pewnie oprócz dowodu, potrzebne będzie też zaświadczenie o zarobkach (poświadczone przez zakład pracy), wyciąg bankowy, który potwierdzi wpływ wynagrodzenia na konto lub inny dokument z informacją o naszym wynagrodzeniu i ubezpieczeniach społecznych (np. druk RMUA). Osoba, która jest emerytem lub rencistą, musi okazać odcinek renty lub decyzje o przyznaniu emerytury.

Żyranci nie są potrzebni, ale bank z pewnością będzie chciał zabezpieczyć pożyczkę na wypadek, gdyby klient miał problemy z jego spłatą. Dlatego może żądać od niego wykupienia polisy na wypadek utraty pracy lub czasowej bądź całkowitej utraty zdolności jej wykonywania.

Pamiętaj! Nie warto sugerować się oprocentowaniem, które podaje bank, bo jest to oprocentowanie nominalne. Trzeba koniecznie poprosić o wyliczenie RRSO (rzeczywista roczna stopa procentowa), która uwzględnia wszystkie koszty pożyczki (np. prowizję banku, ubezpieczenie).

Pieniądze z konta osobistego

Osoby, które posiadają konto osobiste w banku, mogą zrobić debet i wypłacić więcej pieniędzy niż jest na koncie.

Pamiętaj! By móc korzystać z debetu należy złożyć w banku wniosek o przyznanie salda debetowego.

Debet to zwykle równowartość naszych miesięcznych dochodów, ale bank może ustanowić wyższy limit.

Pamiętaj! Dług zwykle trzeba będzie spłacić w ciągu miesiąca, a debet jest oprocentowany (ok. 20 % w skali roku).

Trzeba również pamiętać o tym, że saldo debetowe trzeba uzupełnić w ciągu miesiąca, a gdy się tego nie zrobi, bank nakłada wysokie odsetki, a nawet rozwiązuje umowę o saldo debetowe.

Kredyt odnawialny

Kredyt odnawialny  otrzyma osoba, która ma stałe i regularne wpływy na rachunek bankowy (co najmniej przez trzy miesiące). Bank w ramach konta otwiera dla klienta tzw. linie kredytową, a więc dopisuje do jego konta pewna kwotę, która stanowi wielokrotność zarobków i pozwala z niej korzystać.

Oprocentowanie kredytu jest niższe niż pożyczki gotówkowej (do kilkunastu procent w stosunku rocznym i zależne to jest od typu konta, jakie się posiada, a czasem od kwoty limitu).

Pamiętaj! Kredyt odnawialny udzielany jest na rok, a po tym czasie zwykle jest automatycznie przedłużany, a bank pobiera za to opłatę w wysokości kilkudziesięciu złotych.

Odsetki płacone są tylko od wykorzystanej przez klienta banku kwoty, a nie od całości przyznanego limitu. Kredyt odnawialny należy spłacić w ciągu roku, a gdy się tego nie zrobi, to bank może podnieść oprocentowanie.

Karta kredytowa

Kartę kredytową  można otrzymać w dowolnym banku. I nie musi to być koniecznie ten bank, w którym posiada się konto osobiste.

Pamiętaj ! To z ilu pieniędzy będzie można skorzystać (tzw. limit wydatków) uzależnione jest od wysokości naszych dochodów. Im będą one wyższe, tym większy będzie kredyt na karcie. Trzeba też pamiętać o tym, by karty kredytowej nie ożywać do wypłaty pieniędzy z bankomatu, bo bank naliczy wtedy wysoka prowizję.

Często karty są wydawane przez banki za darmo i nie są za to pobierane opłaty za pierwszy rok jej użytkowania, ale już w następnym naliczana jest opłata roczna w wysokości kilkudziesięciu złotych.

Dlatego trzeba zapytać w banku, ile kosztuje odnowienie i użytkowanie karty, gdy skończy się już promocja.

Trzeba też bezwzględnie przestrzegać spłaty karty. Każda ma tzw. okres bezodsetkowy, który wynosi 50-55 dni i jeśli zwróci się pieniądze w tym czasie, to nie zapłaci się odsetek.

Pamiętaj! Jeżeli posiadacz karty kredytowej spóźni się ze spłata lub odda tylko cześć długu, to bank nalicza wtedy wysokie odsetki.

Zakupy na raty

Pamiętaj ! Zakupy w ten sposób, to tak naprawdę zaciągnięcie kredytu w banku. Sklep jest jedynie pośrednikiem.

Z tej opcji skorzysta się po podpisaniu umowy w sklepie (wystarczy do tego tylko dowód). Sprzedawca może także poprosić o zaświadczenie o zarobkach.

Pamiętaj! Nie warto kusić się na oferty „zero procent”. Trzeba dokładnie przeczytać umowę, bo sam kredyt może być nieoprocentowany, ale w takim przypadku inne opłaty (prowizja, koszty obsługi) będą bardzo wysokie. Dlatego trzeba poprosić o dokładne wyliczenie, ile wyniesie nasza rata kredytowa.

Pieniądze z Internetu

Można też zdecydować się na pożyczkę społecznościową, która udzielana jest sobie przez internautów.

Aby skorzystać z tej opcji, trzeba posiadać konto na portalu pożyczkowym, wnieś opłatę weryfikacyjną (5 zł) i ogłosić aukcję, na której podaje się wysokość kwoty, jakiej się potrzebuje oraz proponowane oprocentowanie (im wyższe, tym większa szansa, że ktoś pożyczy nam pieniądze). Pieniądze można potrzymać nawet w ciągu jednego dnia.

Pamiętaj! Oprocentowanie takich pożyczek zwykle przekracza 18 %.

Firmy pożyczkowe

Instytucje parabankowe (wszelkiego rodzaju firmy pożyczkowe), które zamieszczają swoje ogłoszenia w prasie, na słupach ogłoszeniowych, przystankach i reklamują się jako udzielający tanich pożyczek, bez żyrantów i co najważniejsze – bez sprawdzania zdolności kredytowej klienta.

Trzeba bardzo dobrze się zastanowić przez skorzystaniem z takiej oferty, bo zwykle są to pożyczki bardzo drogie. Ich oprocentowanie może przekroczyć nawet 100 %  w skali roku.

Pamiętaj! Szczególnie trzeba uważać, gdy:

  • firma wymaga wpłacenia jej pieniędzy (np. jako prowizję za kredyt) jeszcze za nim zostanie podpisana umowa kredytowa;
  • pożyczkodawca nie zgadza się na udostępnienie umowy kredytowej do jej przeczytania przed podpisaniem (np. nie zgadza się, by zabrać ją do domu do analizy)

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.