Spłata kredytu we frankach


Jak płacić mniejszą ratę kredytu we frankach ?

Rekomendacja S II Komisji Nadzoru Bankowego daje osobie, która zaciągnęła kredyt we frankach szwajcarskich możliwość jego spłaty bezpośrednio w tej walucie. Obecnie, gdy cena franka jest wysoka, to rozwiązanie może być bardzo opłacalne.

Jeżeli rata wpłacana jest przelewem w złotówkach,a franki kupowane są od banku, to sporo się na tym traci. Powodem jest bankowy kurs sprzedaży, który jest o ok. 3 % wyższy niż rynkowy.

Jeżeli co miesiąc wpłaca się na konto obsługujące kredyt ok. 1500 zł to danina dla banku będzie wynosić 45 zł. Te pieniądze mogą zostać w naszej kieszeni, gdy sami kupimy franki w kantorze albo banku, który ma korzystne kursy walut.

Jednak banki z reguły to utrudniają. Jeżeli będziemy chcieli spłacać kredyt w obcej walucie, to trzeba będzie podpisać aneks do umowy. Bank nie może tego zabronić, ale może kazać nam za to zapłacić.

Aneks opłaca się podpisać np. mBanku, bo zapłacą za to tylko 200 zł i ten wydatek zwróci im się bardzo szybko. Klienci innych banków muszą zapłacić dużo więcej. Dlatego trzeba poważnie się nad tym zastanowić, czy będzie to dla nas opłacalne.

Osoby, które zdecydują się na aneks, mogą skorzystać z oferty banku City Handlowego. Bank ten sprzedaje franki po wyjątkowo niskiej cenie i co ważne można w nim korzystać z bezpłatnych przelewów walutowych.

Podobnie rzecz ma się w kantorach internetowych, gdzie też nie płaci się za przelew walutowy.

Jak płacić dużo niższą ratę kredytu:
http://prawocywilne.blox.pl/2013/01/Splata-kredytu-w-walucie.html

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.