Krajowy Rejestr Długów (KRD) – jak działa?


Wpis do KRD – odzyskanie pieniędzy od dłużnika

Jak w największym skrócie opisać działalność Krajowego Rejestru Długów (KRD)?

To wysoka jakość i odpowiedzialność.  Bezpieczeństwo i zaufanie. Dostępność i skuteczność. Krajowy Rejestr Długów (KRD) powstał w 2003 r. z myślą o budowaniu zaufania pomiędzy podmiotami życia społecznego i ekonomicznego. Dziś może się poszczyć niekwestionowana pozycją w konkurencyjnym rynku.

Krajowy Rejestr Długów (KRD) minimalizuje ryzyko i dba o  bezpieczeństwo klientów. Działa na podstawie rygorystycznych przepisów ustawy, zgodnie z norma jakości ISO.

Jak w praktyce funkcjonuje wymiana informacji?

Pieczęć preferencyjna z logotypem Krajowego Rejestru Długów (KRD) przypomina, iż nierzetelny partner może znaleźć się na liście dłużników.

Dla dużego biznesu opóźnienia w opłatach należności oznaczają milionowe straty.

W Call Center można uzyskać informacje dotyczące działalności rejestru np. dowiedzieć się, że w KRD umieszcza się dane o zadłużeniu pochodzące z wszystkich gałęzi gospodarczych oraz, że dotyczą one długów nowopowstałych, przedawnionych, a także tych po bezskutecznej egzekucji.

W sercu KRD znajduje się interaktywna baza danych, z której można korzystać przez Internet 24 godziny na dobę. Nieustanny rozwój systemu informatycznego, który jest oparty na nowoczesnej technologii, zapewnia wydajność, szybkość i bezpieczeństwo przetwarzania danych.

Norma jakości ISO, według której działa Krajowy Rejestr Długów (KRD), oznacza zdolność do ciągłego doskonalenia oraz świadczenia usług na najwyższym poziomie.

O kwalifikacje zespołu dbają specjaliści z wielu branż. Analitycy z Krajowego Rejestru Długów (KRD) uważnie śledzą przeobrażenia zachodzące na rynku. Rejestr zainicjował dyskusję prowadzącą do zmian w obowiązującym systemie prawnym, aby dostosować go do aktualnych potrzeb i trendów nowoczesnej gospodarki.

Nowy program „Rzetelna Firma” ma na celu budowanie bazy danych pozytywnych o przedsiębiorcach

KRD zarządza największą, pochodzącą ze wszystkich sektorów gospodarki bazą informacji o przedsiębiorcach i konsumentach, którzy nie mają zwyczaju regulować swoich zobowiązań.

Do Krajowego Rejestru Długów (KRD) nie trafia nikt przypadkowo. Są w nim Ci, którzy uporczywie uchylają się od zapłaty. Dzięki upublicznieniu ich danych, rejestr pomaga zachować płynność finansową swoim klientom i utrudnia życie dłużnikom 🙂

Weryfikowanie wiarygodności klienta poprzez KRD jest wprost bezcenne dla każdego banku. Do umieszczenia niesolidnego płatnika w rejestrze wystarczy niezapłacony rachunek, faktura nieuregulowany czynsz lub rata, których termin wymagalności minął co najmniej 60 dni  wcześniej.

Internet umożliwia na bieżąco kontrole sytuacji finansowej parterów handlowych, jak również monitoring całej branży. Każdy może podpisać umowę z Krajowym Rejestrem Długów (KRD) poprzez stronę internetową wysyłając formularz lub kontaktując się z konsultantem czy handlowcem.

Opłacając miesięczny abonament uzyskuje się dostęp do bazy KRD. Można wiec sprawdzić kontrahentów lub samemu wpisać dłużników.

Upublicznianie informacji o nieuregulowanych należnościach w Krajowym Rejestrze Długów (KRD) skutecznie mobilizuje dłużników do spłaty zobowiązań. Po wpisaniu dłużnika do rejestru –  instytucje finansowe niechętnie udzielają kredytów oraz leasingują sprzęt. Firmy telekomunikacje ograniczają sprzedaż telefonów z abonamentem. Trudniej też wynająć biuro, magazyn, czy mieszkanie.

Z usług KRD chętnie korzystają potentaci, których klientela liczy się w setki tysięcy

Krajowy Rejestr Długów (KRD) minimalizuje ryzyko transakcji handlowych oraz zapewnia skuteczne odzyskanie niespłaconych należności. Dba o bezpieczeństwo klientów – utrudniając życie dłużnikom 🙂

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.