Wniosek o wykup mieszkania spółdzielczegoWzór wniosku o wykup mieszkania spółdzielczego

Poniżej prezentuje wzór wniosku o przekształcenie spółdzielczego prawa do lokalu w odrębną własność. Przedstawiony wzór, to tylko przykład, a dane osób są fikcyjne

Wzór można oczywiście modyfikować wedle własny potrzeb.

Jak napisać wniosek o wykup mieszkania spółdzielczego ?

1. Miejsce złożenia wniosku: wniosek należy złożyć w biurze zarządu spółdzielni mieszkaniowej, do której należy Twoje mieszkanie. Wniosek można złożyć osobiści.

Pamiętaj! Zadbaj o potwierdzenie złożenia pisma (z datą) na kopii. Gdy wniosek wysyłany jest pocztą (listem poleconym), zachowaj potwierdzenie nadania.

2. Dane osób, które składają wniosek: tutaj należy wpisać swoje imię, nazwisko, dokładny adres oraz numer i serię dowodu osobistego. Jeżeli współmałżonek też jest członkiem spółdzielni, to podaje się również jego dane, bo w tym przypadku wniosek składany jest wspólnie.

Pamiętaj! Gdy oboje małżonkowie mają prawo do mieszkania, ale tylko jeden z nich jest członkiem spółdzielni, to wpisuje się dane tylko tego, który jest członkiem spółdzielni. A drugi z małżonków natomiast pisze oświadczenie, że zgadza się na przekształcenie mieszkania.

3. Treść wniosku: tutaj należy podać, czego dotyczy składany wniosek oraz o jaki lokal chodzi.

Pamiętaj! Koniecznie trzeba zaznaczyć, że występuje się nie tylko o wykup mieszkania, ale także gruntu, który przypisany jest do naszego mieszkania. Trzeba również wystąpić do spółdzielni o wyliczenie wszystkich kosztów, jakie trzeba będzie ponieść w związku z wykupem mieszkania. Zależą one m.in. od tego, jak dawno blok, w którym jest mieszkanie został zbudowany.

4. Własnoręczny podpis: wniosek należy własnoręcznie podpisać. Jeżeli mieszkanie jest wspólna własnością małżonków, to oboje muszą podpisać wniosek.

Pamiętaj! Bez podpisów pismo będzie nieważne.

5. Załączniki: wraz z wnioskiem składa się tylko kopię przydziału mieszkania. Jeżeli tylko jeden z małżonków jest członkiem spółdzielni, to trzeba też dołączyć pisemną zgodę drugiego małżonka na przekształcenie mieszkania.

Pamiętaj! Wniosek o przekształcenie spółdzielczego prawa do lokalu jest wolny od opłat. Nie trzeba też płacić za pozew do sądu, gdy spółdzielnia blokuje przekształcenie naszego mieszkania. Kosztami procesu jest wtedy obciążona spółdzielnia.

Wzór

Katowice, dnia 8.07.2011r.

Do Zarządu Spółdzielni
Mieszkaniowej „Jutrzenka”
ul. Nowa 42
00-000 Katowice

Wnioskodawcy:

Danuta Nowak, zam. ul. Starowiejska 10/45, 40-015 Katowice
Nr i seria dowodu osobistego: GGG 11111

Piotr Nowak, zam. ul. Starowiejska 10/45,
40-015 Katowice
Nr i seria dowodu osobistego: HHH 22222

Wniosek o przekształcenie spółdzielczego prawa do lokalu w odrębną własność

Jako członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej „Jutrzenka” w Katowicach zwracamy się z wnioskiem o przekształcenie spółdzielczego prawa do lokalu nr 45 przy ul. Starowiejskiej 10 w Katowicach w odrębną własność, wraz z wykupem gruntu na własność. Jednocześnie zobowiązujemy się do pokrycia ewentualnego zadłużenia związanego z naszym mieszkaniem, kosztów zawarcia umowy przeniesienia własności lokalu oraz kosztów założenia księgi wieczystej i wpisu do tej księgi. W związku z tym prosimy o jak najszybsze określenie wysokości tych należności oraz podanie numeru konta, na które można dokonać wpłaty.

Danuta Nowak
Piotr Nowak

Załączniki:

1. Kopia przydziału lokalu

Opłaty w spółdzielni mieszkaniowej:
http://kodekspracy.blogspot.com/2017/11/porada-prawna-online-cz-9.html

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.