Alior Bank konto osobiste – jak założyć?


Jak założyć konto w Alior Banku przez Internet?

Na początku wjedź na stronę Alior Banku i wybierz interesujący Cię rodzaj konta. Następnie kliknij przycisk złóż wniosek i wypełnij formularz wprowadzając swoje dane.

Pierwszym krokiem jest wybór miejsca podpisania umowy.

Złożenie wniosku w Alior Banku

Jeżeli lubisz wygodę i chcesz podpisać umowę w wybranym przez siebie miejscu lub w twojej okolicy nie ma placówki Alior Banku, to wybierz kuriera.

Gdy chcesz osobiście spotkać się z doradcą lub zależy Ci na czasie, to możesz podpisać umowę w oddziale Alior Banku. Wniosek będzie wtedy krótszy i od razu po jego wysłaniu możesz udać do placówki banku.

Umowa dostarczana przez kuriera Alior Banku

Ponieważ niezbędne jest wprowadzenie takich danych jak PESEL, numer dowodu osobistego, to będziesz musiał go wcześniej przygotować.

Po wypełnieniu wniosku – Twoje dane zostaną przesłane do banku. Ich bezpieczeństwo zapewnione jest dzięki szyfrowanemu połączeniu. Na podstawie otrzymanych danych, przygotowywana jest umowa, którą kurier dostarczy na podany we wniosku adres.

Aby sprawdzić poprawność danych kurier poprosi Cię o okazanie dowodu osobistego oraz drugiego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Umowę należy podpisać w obecności kuriera.

Pamiętaj ! Nie ma możliwości dosłania jej w późniejszym terminie.

Ale nie musisz się tym przejmować, bo kurier poczeka, aż zapoznasz się z jej treścią, a do przeczytania są tylko dwie strony tekstu. W związku z czym możesz swobodnie zapoznać się z warunkami umowy.

Po podpisaniu umowy, jeden jej egzemplarz zachowujesz, a drugi kurier zawozi z powrotem do banku. W ciągu dwóch dni roboczych powinieneś otrzymać od banku wiadomość SMS z potwierdzeniem aktywacji konta.

Gdy Twoje konto jest już aktywne możesz zalogować się do systemu bankowości internetowej. Aby to zrobić wjedź na stronę Alior Banku i kliknij przycisk logowanie. W wyświetlonym polu wpisz swój identyfikator CIF, który podany jest w umowie. Przy pierwszym logowaniu otrzymasz wiadomość SMS z banku z hasłem startowym.

Po jego wpisaniu zostaniesz poproszony o zmianę hasła na własne, z którego od tej pory będziesz korzystać. Następnie zostanie uruchomiony kreator, który podpowie Ci, jak w prosty sposób założyć rachunek bankowy.

Zarówno konto osobiste, jaki i wiele produktów Alior Banku możesz zakładać samodzielnie w systemie bankowym bez konieczności odwiedzania placówki.

Tak wygląda proces zakładania konta osobistego w przypadku podpisania umowy za pośrednictwem kuriera.

Umowa podpisywana w oddziale Alior Banku

Wypełniając wniosek o konto osobiste – możesz również wybrać podpisanie umowy w oddziale W takiej sytuacji wpisane przez Ciebie dane przekazywane są bezpośrednio do wskazanej we wniosku placówki Alior Banku.

Dlatego od razu po wysłaniu wniosku, możesz udać się do niej w celu podpisania umowy. W rozmowie z doradcą koniecznie powołaj się na wypełniony wniosek internetowy, dzięki czemu unikniesz podawania ponownie swoich danych.

Bankier poprosi Cie o okazanie dowodu osobistego, by sprawdzić poprawność Twoich danych. Po podpisaniu umowy jeden jej egzemplarz otrzymasz Ty, a drugi zachowa bankier.

To wszystko powinno zając nie więcej niż kilka minut.

Przeniesienie konta z innego banku

Bankier pomoże Ci także w przeniesieniu konta z innego banku oraz jeżeli zechcesz w zamknięciu dotychczasowego.

W przypadku zawierania umowy w placówce Alior Banku – konto jest aktywowane w momencie jej podpisania.  Dzięki czemu od razu możesz korzystać z systemu bankowości internetowej.

Aby się do niego zalogować wjedź na stronę Alior Banku, kliknij przycisk logowanie i wpisz swój identyfikator CIF podany na umowie.

Przy pierwszym logowaniu otrzymasz  wiadomość SMS z hasłem startowym. Po jego wpisaniu zostaniesz poproszony o zmianę hasła na własne, z którego od tej pory będziesz korzystać do logowania.

W systemie bankowości internetowej samodzielnie wykonasz większość operacji bankowych bez konieczności odwiedzania placówki banku.

Jak widzisz założenie konta w Alior Banku jest bardzo proste i wygodne.

Złożenie wniosku w Alior Banku Konto osobiste Alior Bank

  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na całym świecie
  • 0 zł za prowadzenie konta i przelewy internetowe
  • 0 zł za pakiet assistance „Pomocni Fachowcy” (np. naprawa AGD i RTV, pomoc hydraulika, naprawa samochodu)
  • 4% zarabia każdej nocy połowa środków z konta na lokacie nocnej

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s