Reklamacje biuro podróży


Jak złożyć reklamację w biurze podróży ? Reklamacje do biura podróży

Lato już w pełni, a to oznacza jedno: rozpoczyna się najlepszy sezon na „wczasy w gorących tropikach”, „pod palmami” i „u wybrzeży lazurowego oceanu”. Niestety, biura podróży uwodzą nas takimi właśnie pięknymi słówkami, tymczasem rzeczywistość okazuje się niekiedy daleka od tego, co nam mówiono przed wyjazdem…

Jeśli i Ty skorzystałeś z oferty biura podróży, które zawiodło Twoje oczekiwania, pamiętaj, że możesz odzyskać swoje pieniądze! Pozwala Ci na to polskie prawo, które przewidziało skuteczne narzędzie do walki z biurami podróży. Narzędziem tym jest reklamacja.

Jak to z prawem bywa, pomaga ono tylko tym, którzy je znają i umieją z niego skorzystać. Dlatego też właśnie teraz, na czas wakacji, postanowiono wydać zwięzły i przystępnie napisany poradnik, jak napisać skuteczną reklamację i odzyskać pieniądze od biura podróży.

Nie zrozum mnie źle: nie życzę Ci nieudanych wczasów 🙂 Wręcz przeciwnie – mam nadzieję, że wszyscy dobrze wypoczniemy. Jeśli jednak zdarzy się Tobie lub Twoim znajomym czy rodzinie, że oferta biura podróży okaże się daleka od prawdy – masz PEŁNE PRAWO do zwrotu pieniędzy. O tym, jak skorzystać z tego prawa, dowiesz się z tego poradnika.

Zdumiewa mnie to, jak wiele sfrustrowanych osób rozpisuje się na forach internetowych, jak to zostało oszukanych przez Triadę, Itakę czy Rainbow Tours. Co im to daje? Absolutnie nic poza chwilą ulgi po wylaniu swoich żalów…

Jeśli znasz kogoś, kto miał niemiłe doświadczenia z biurem podróży, nie użalaj się razem z nim, ale daj mu, proszę, znać, że może złożyć reklamację i odzyskać pieniądze, i to bez czasochłonnych spraw w sądzie. Taka pomoc z pewnością da mu wiele więcej korzyści niż same słowa otuchy!

Jak odzyskać pieniądze od biura podróży za nieudane wczasy?

Wróciłeś właśnie z koszmarnych wakacji i czujesz się oszukany przez biuro podróży? Obiecywano Ci wspaniałe pokoje, wyśmienite posiłki i uprzejmą obsługę? Jeśli biuro podróży nie wywiązało się ze swoich obietnic – złóż reklamację i odzyskaj swoje pieniądze! Ta książka da Ci nie tylko gotowy wzór reklamacji, ale przede wszystkim zawiera wyczerpujący opis, jak napisać reklamację. Nie czekaj dłużej, masz tylko 30 dni od końca wczasów na złożenie reklamacji.

Spis treści poradnika

 1. Wstęp | 5
 2. Definicje ustawowe, czyli kto jest kim? | 6
 3. Podstawa reklamacji | 8
 4. Treść reklamacji | 10
 5. Forma reklamacji | 12
 6. Termin złożenia reklamacji | 15
 7. Do kogo złożyć reklamację | 17
 8. Termin rozpatrzenia reklamacji | 19
 9. Decyzja odmowna – co dalej? | 21
 10. Podsumowanie | 23
 11. Załączniki | 24
  1. Załącznik nr 1 – wzór pisma reklamacyjnego | 24
  2. Załącznik nr 2 – tabela frankfurcka | 26

szczegóły: Jak złożyć reklamację w biurze podróży

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.