Zmiana dostawcy prądu


Jak zmienić dostawcę prądu?

Często sprawdzamy oferty operatorów sieci komórkowych, internetu, telewizji i decydujemy się podpisać nowe, korzystniejsze umowy.

Warto podobnie traktować dostawcę energii elektrycznej. Można tak postąpić, bo nie ma obowiązku korzystania z usług firmy, która od lat sprzedaje nam energię.

Podpisanie nowej umowy (szczególnie przy licznej rodzinie i zużywaniu dużej ilości prądu) może spowodować, że zaoszczędzimy nawet kilkaset złotych rocznie. Średnio nasz budżet domowy zostanie zasilony kwotą miesięcznej opłaty za dostawę i zużycie energii.

Prawo zmiany dostawcy prądu przysługuje nam już od blisko czterech lat. Jednak korzystają z tej możliwości głównie firmy, bo osoby prywatne albo o tym nie wiedzą, albo boją się, ze jest to zbyt skomplikowane. Niesłusznie.

Trzeba będzie oczywiście poświęcić trochę czasu  na porównanie ofert, ale o najkorzystniejszej dla nas taryfie możemy dowiedzieć się przez telefon.

Spoglądamy na nasze rachunki i podajemy, ile prądu zużywamy rocznie.

Taryfy, cenniki, dane teleadresowe obsługi klienta znajdują się na stronach internetowych firma, które sprzedają energię.

Jeżeli po analizie ofert, doszedłeś do wniosku, ze warto zrezygnować z usług dotychczasowego dostawcy, to masz do wyboru dwie drogi.

Po pierwsze: rozwiązujesz umowę sam. Niby jest to proste, ale zwykle to firmy utrudniają te formalności, by nas zniechęcić do przejścia do konkurencji.

Pamiętaj ! Zgodnie z przepisami cała procedura nie może trwać dłużej niż 30 dni. Potem można podpisać umowę z nowym dostawcą energii.

Przypominaj o tym przy załatwianiu formalności.

Po drugie: to rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze i pozwala zaoszczędzić czas. Udzielasz pełnomocnictwa firmie, z której oferty zamierzasz skorzystać i to ona załatwi za Ciebie wszelkie formalności.

Więcej informacji o zasadach zmiany dostawcy energii elektrycznej znajdziesz na stronie Urzędu Regulacji Energetyki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.