Dotacje unijne dla rolników


Jakie dotacje dla rolników ?

Najpopularniejszą formą dotacji unijnych dla rolników były do tej pory renty strukturalne (dla rolników wieku przedemerytalnym). Jednak ten program został niedawno zakończony. Nowy wystartuje dopiero w 2014 r.

Obecnie rolnicy mogą skorzystać z innej formy wsparcia – „Ułatwienie startu młodym rolnikom”. Można otrzymać aż 75 tys. zł. Fundusze przeznaczone są dla osób, które planują przejąć gospodarstwo rolne (np. darowizna) i rozpocząć po raz pierwszy prowadzenie działalności rolniczej.

Z dotacji unijnej mogą także skorzystać rolnicy, którzy nabyli już gospodarstwo, ale pod warunkiem, ze do momentu rozpoczęcia działalności rolniczej do dnia złożenia wniosku o pomoc nie upłynie więcej niż 12 miesięcy.

Wniosek o dotacje unijną należy złożyć od 26 kwietnia do 24 czerwca 2011 r. w oddziale regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), który jest właściwy ze względu na położenie gospodarstwa rolnego.

Dodatkowe informacje na temat programu „Ułatwienie startu młodym rolnikom” można uzyskać w oddziałach regionalnych ARiMR. Adresy znajdują się na stronie internetowej: http://www.arimr.gov.pl/ oraz pod numerem bezpłatnej infolinii 800- 38-00-84.

Wykorzystaj ostatnią szansę na duże, unijne pieniądze…. Skuteczny wniosek, czyli jak wydoić unijną krowę»

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.