Tani remont mieszkania


Jak tanio wyremontować mieszkanie?

Większość osób decyduje się na samodzielne wykonanie remontu, bo chce oszczędzić na wydatkach oraz z braku zaufania do fachowców o niesprawdzonych kwalifikacjach. Do tego dochodzi jeszcze strach przed obcymi w domu.

Oszczędny remont – co trzeba wiedzieć?

1. Warto przed remontem mieszkania pomyśleć o narzędziach.

Będą Ci potrzebne m.in.:

  • gąbka do czyszczenia ścian,
  • papier ścierny,
  • pędzle płaskie i szerokie,
  • wałek i kuweta do nabierania farby.

Nie oszczędzaj na narzędziach, bo przy następnym remoncie będą jak znalazł 🙂

2. Gromadzenie materiałów remontowych na zapas, bo właśnie są w okazyjnej cenie, nie zawsze się opłaca. Farb nie można przechowywać dłużej niż rok. W przypadku farb do podłóg, mebli czy metali też liczy się świeżość. Dlatego należy sprawdzić, jak długo sną oraz jakich rozpuszczalników wymagają.

Zyskujesz: do 30 % trwalsze materiały.

3. Remont mieszkania przebiegnie sprawnie, gdy ułożysz plan prac remontowych. Zacznij od pomiarów pomieszczenia, dzięki temu kupisz odpowiednią ilość farb, lakierów, tapet oraz elementów wyposażenia, które będziesz chciał wymienić.

Remont zwykle zaczyna się od prac glazurniczych, następnie kuje się ściany i poprawia instalacje elektryczną, cyklinuje podłogi, maluje okna i drzwi, maluje ściany, maluje podłogi, układa wykładziny dywanowe i PCV oraz układa tapety (nie do malowania).

4. Warto dobrze wyliczyć ilość farb. Ma to duże znaczenie.

Pamiętaj! Nie kupuj najtańszych farb w promocji. Zwykle ich jakość jest kiepska, a mieszkanie remontujesz na lata. Z drugiej strony nie warto tez przepłacać, kupuj towary o średnich cenach.

Zyskujesz: do 30 % mniejsze wydatki.

5. Przy malowaniu framug okien, brudzą się lakierem szyby. Co prawda można kupić specjalne nożyki do zdrapywania, można użyć żyletki, rozpuszczalnika itd. Jednak lepszym rozwiązaniem będzie staranne oklejenie szyby starymi gazetami, a podłogi specjalną folią, która można kupić w każdym markecie budowlanym.

Zyskujesz: krótszy czas sprzątania.

6. Jeżeli będzie wybierał glazurę, to pamiętaj, ze trzeba kupić jej więcej. Potrzebna będzie na tzw. docinanie i na zapas. Może przecież zdarzyć się tak, że wyremontujesz mieszkanie, położysz nową glazurę, a po kilku dniach do Twoich drzwi zapuka ekipa, która wymienia w całym budynku rury, instalacje itp.

Możesz też mieć inny pomysł na aranżacje wnętrza i kilka płytek ulegnie zniszczeniu. Dlatego zapas płytek jest niezbędny.

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.