Internetowe konto bankowe – jak założyć?


Założenie konta internetowego

Jeżeli chcesz sobie założyć konto internetowe, to musisz wiedzieć, że nie jest to trudne i kosztowne, a jego dużą zaletą jest to, że w dłużej perspektywie przyniesie znaczące oszczędności w budżecie domowym.

Otwarcie tego typu konta bankowego wiąże się przede wszystkim z dużą wygodą. Pozwoli Ci to nie ruszając się z domu, wykonać najważniejsze operacje: opłacić miesięczne rachunki, przelanie pieniędzy na inne konto czy ulokowanie swoich oszczędności.

Jak założyć konto internetowe?

Analitycy finansowi z grupy doradczej Open Finance w swoim rankingu z listopada 2010 r. stwierdzili, ze jednym z najlepszych wyborów, jeżeli chodzi o konto prowadzone przez internet będzie e-konto mBanku. Te konto ma najwięcej zalet na tle konkurencji.

Dla Ciebie najważniejszą jego zaletą na pewno będzie to, że za prowadzenie konta w mBanku nie zapłacisz nawet złotówki.

Inne zalety e-konta mBanku to m.in:

  • brak wymogu regularnych comiesięcznych wpływów ani liczby operacji dokonywanych za pomocą kart płatniczych,
  • darmowe dokonywanie przelewów.

Do wad tego konta na pewno należy zaliczyć brak darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce. Użytkownik e-konta będzie mógł skorzystać z tej możliwości, gdy zapłaci 5 złotych miesięcznie.

Jednak myśląc o koncie internetowym warto wziąć pod uwagę ofertę mBanku.

Rachunek w mBanku aktywujesz bez ruszania się z domu.

Konto internetowe = duże oszczędności

Jeżeli chcesz przekonać się ile zaoszczędzisz, gdy będziesz posiadaczem konta internetowego, to porównaj je z tradycyjnym kontem bankowym.

Jeżeli swoje rachunki opłacisz przez internet, to za wykonanie przelewu czy wypłatę pieniędzy z bankomatu zapłacisz tylko kilkadziesiąt groszy lub nie będzie Cię to kosztowało nic.

Tradycyjne wysłanie pieniędzy na poczcie wiąże się z opłatami.

Ile Cię to będzie kosztowało sprawdzisz, wchodząc na stronę Poczty Polskiej – cennik i klikając na zakładkę przekaz pocztowy.

W ten sposób uruchomisz stronę ze specjalnym kalkulatorem przekazów pocztowych.

Dla przykładu: Chcesz dokonać przekazu  na kwotę 1000 zł

Wpisujesz ta kwotę w odpowiednie pole, następnie klikasz na oblicz opłatę i po chwili zobaczysz okno ze zestawieniem opłat, które będą wiązały się z przekazem pocztowym.

Za wpłatę pieniędzy w tradycyjnej siedzibie banku na zewnętrzny rachunek też trzeba będzie zapłacić. Tak więc konto internetowe na pewno pozwoli zaoszczędzić Ci pieniądze.

Przelewy przez internet

Dla początkującego użytkownika przeprowadzenie operacji finansowych przez internet może wydać się trudne. Jednak opanowanie podstawowych działań na koncie nie jest w ogóle skomplikowane.

Przelewy internetowe to nie jedyne operacje, które można przeprowadzić za pomocą konta internetowego. Konto da Ci wiele możliwości odnośnie kontrolowania i zarządzania swoim budżetem domowym.

Funkcje dostępne na koncie internetowym

Przede wszystkim będziesz mógł na bieżąco śledzić poniesione wydatki, to pozwoli Ci utrzymać w ryzach swoje finanse.

Nie będziesz już musiał notować ile i na co wydałeś ( sprawdzisz sobie to w historii ostatnich wydatków).

Bardzo przydatne jest także narzędzie o nazwie Zlecenia stałe. Będziesz mógł dzięki niemu ustalić cykliczne wysyłanie konkretnych przelewów do zdefiniowanych odbiorców.

Operacja zostanie wykonana automatycznie przez system, tak więc nie trzeba będzie już pamiętać o regularnych płatnościach, takich jak: czynsz za mieszkanie, opłaty za telefon, raty kredytu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.