Kredyt czy pożyczka – co się bardziej opłaca?


Kredyt czy pożyczka?

Jeżeli potrzebujesz nagle gotówki, to możesz zdecydować się na kredyt gotówkowy w banku, otworzyć linie kredytową, zadłużyć się na kartę kredytową albo skorzystać z pożyczki, które oferują instytucje inne niż bank.

W ofercie większości banków jest możliwość otwarcia linii kredytowej w rachunku osobistym. Decydując się na to, otrzymamy limit zadłużenia, do którego będziemy mieli stały dostęp bez dodatkowych formalności. Podpiszemy wymaganą umowę i gotowe. Usługa ta kierowana jest przede wszystkim do osób, które mają stałą umowę o pracę.

Z pieniędzy będzie można korzystać płacąc kartą lub wypłacając je w bankomacie.  Jeżeli chodzi o harmonogram spłaty zadłużenia, to nie jest on ustalony. Można jej mieć nawet kilka lat.

Pamiętaj! Taka linia kredytowa kosztuje. Koszt to: roczna prowizja (w każdym banku jest to inna opłata) + comiesięczne odsetki.

Można tez zdecydować się na kredyt na kartę kredytową.

Pamiętaj! By kredyt był nieoprocentowany, karta kredytowa musi być używana wyłącznie do transakcji bezgotówkowych. Unikaj wypłacania pieniędzy z bankomatu oraz wykonywania przelewów z rachunku karty, bo wtedy trzeba będzie zawsze zapłacić odsetki.

Kredyt na kartę kredytową będzie darmowy, gdy spłacisz całość zadłużenia w terminie, który jest wskazany na wyciągu. Za darmo można korzystać z kredytu nie dłużej niż przez pięćdziesiąt kilka dni.

Gdy minie ten czas i nie będziesz miał pieniędzy, to lepiej spłacić zadłużenie biorąc kredyt z rachunku ROR niż zostawić je na karcie, bo taki niespłacony kredyt = płacenie wysokich odsetek.

Pamiętaj! Za kartę kredytową płaci się także roczną opłatę.

I na koniec pożyczka gotówkowa. Jest różnie oprocentowana, w zależności od banku. Trzeba pamiętać o tym, by dokładnie wypytać o koszty pożyczki (prowizje, opłaty, ew. ubezpieczenie) i poprosić o dokładne wyliczenie rocznej stopy oprocentowania.

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.