Jak uniknąć pułapki kredytowej ?


Pułapka kredytowa

Wspólna przyszłość, wspólne mieszkanie i wspólne zobowiązanie. Tak zaczyna się historia Joanny i Adama, którzy zdecydowali się wziąć kredyt na zakup wymarzonego mieszkania.

Raty „0 procent”, dogodne warunki spłaty i profesjonalna obsługa. Oferty banków i sklepów kuszą klientów na każdym kroku. Zakupiony sprzęt ma służyć przez długie lata, a szybki wydatek ma być nieodczuwalny w portfelu … Jednak to, czy i jak spłacimy nasze raty na bieżąco będzie kontrolował bank …

Nowy samochódnowe mieszkanie, a może po prostu nowy komputer ? Wszystko wydaje się być w zasięgu ręki. Reklamy banków informują o dostępnych kredytach, a sklepy promują sprzedaż ratalną. Praktyka jednak pokazuje, że nie każdy może skorzystać z tzw. „wyjątkowej okazji „….

Mała, lekka, a do tego estetyczna. W portfelu zajmuje niewiele miejsca, a w sklepie może uchronić przed niespodziewanym brakiem gotówki. Karta kredytowa –  kiedyś symbol luksusu, a dziś często stosowany środek płatniczy …

Jeden kredyt na samochód, drugi na remont mieszkania, a do tego zadłużenie na karcie kredytowej. Polacy chętnie korzystają z pomocy banku, zwłaszcza, gdy oszczędności na koncie nie są w stanie zaspokoić ich potrzeb. Gdy jednak spłata zobowiązań każdego miesiąca okazuje się zbyt wysoka – z pomocą także przychodzi bank…..

Kredyt na 30 lat i perspektywa życia na swoim. Kosztowane marzenie wielu Polaków jeszcze przed kryzysem finansowym często stawało się rzeczywistością. Rekordy popularności bił frank szwajcarski, którego polscy kredytobiorcy polubili wyjątkowo….

Zarządzenie finansami osobistymi może być proste. O tym jak uniknąć pętli zadłużenia i kontrolować swoje finanse osobiste i nie tylko..»


Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s