Jak uniknąć pułapki kredytowej?


Pułapka kredytowa

Wspólna przyszłość, wspólne mieszkanie i wspólne zobowiązanie. Tak zaczyna się historia Joanny i Adama, którzy zdecydowali się wziąć kredyt na zakup wymarzonego mieszkania.

Raty „0 procent”, dogodne warunki spłaty i profesjonalna obsługa. Oferty banków i sklepów kuszą klientów na każdym kroku. Zakupiony sprzęt ma służyć przez długie lata, a szybki wydatek ma być nieodczuwalny w portfelu … Jednak to, czy i jak spłacimy nasze raty na bieżąco będzie kontrolował bank …

Nowy samochód, nowe mieszkanie, a może po prostu nowy komputer? Wszystko wydaje się być w zasięgu ręki. Reklamy banków informują o dostępnych kredytach, a sklepy promują sprzedaż ratalną. Praktyka jednak pokazuje, że nie każdy może skorzystać z tzw. „wyjątkowej okazji „….

Mała, lekka, a do tego estetyczna. W portfelu zajmuje niewiele miejsca, a w sklepie może uchronić przed niespodziewanym brakiem gotówki. Karta kredytowa – kiedyś symbol luksusu, a dziś często stosowany środek płatniczy …

Jeden kredyt na samochód, drugi na remont mieszkania, a do tego zadłużenie na karcie kredytowej. Polacy chętnie korzystają z pomocy banku, zwłaszcza, gdy oszczędności na koncie nie są w stanie zaspokoić ich potrzeb. Gdy jednak spłata zobowiązań każdego miesiąca okazuje się zbyt wysoka – z pomocą także przychodzi bank…..

Kredyt na 30 lat i perspektywa życia na swoim. Kosztowane marzenie wielu Polaków jeszcze przed kryzysem finansowym często stawało się rzeczywistością. Rekordy popularności bił CHF, którego polscy kredytobiorcy polubili wyjątkowo….

Miłego dnia 😉


Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.