Gotówka od ręki


Kilka najpopularniejszych sposobów na zdobycie pieniędzy na nagłe wydatki.

1. Szybki kredyt

Można się na niego zdecydować, gdy potrzebna jest nam większa kwota pieniędzy (nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych) i chcemy ją pożyczyć na dłuższy czas (kilka lat).

Co będzie potrzebne?

Decydując się na szybki kredyt trzeba będzie dostarczyć bankowi zaświadczenie o zarobkach. Bank sprawdzi nas także w Krajowym Rejestrze Długów. Decyzja o przyznaniu kredytu zapada zwykle w ciągu kilku godzin, a pieniądze trafiają na nasze konto w kilka dni.

Trzeba także wiedzieć, że na koszt kredytu składa się nie tylko oprocentowanie. Dochodzi do tego np. opłata przygotowawcza oraz prowizja. Dlatego warto poprosić w banku o  RRSO (ostateczna cena pożyczki). Obecnie wynosi ona maksymalnie 20 % w skali roku).

2. Debet

Dobry sposób na niską pożyczkę, maksymalnie na miesiąc. Debet zostaje uruchomiony na koncie i zwykle jest to suma w wysokości kilkuset złotych. Jeżeli chodzi o oprocentowanie, to porównywalne jest do oprocentowania karty kredytowej.

Zaciągnięty debet ( wraz z odsetkami) należy spłacić w ciągu miesiąca, potem będzie można znów go użyć. Odsetki zostaną nam naliczone tylko za okres korzystania z kredytu.

Tutaj trzeba pamiętać o tym, że termin spłaty debetu jest przestrzegany bardzo restrykcyjnie. Gdy spóźnimy się z jego spłatą choćby o jeden dzień, to bank naliczy nam odsetki karne (ok. 20 % w skali roku).

3 Kredyt odnawialny w koncie

Działanie kredytu odnawialnego jest podobne do debetu, ale tego kredytu nie ttrzeba spłacać w ciągu  miesiąca.

Bank przyznaje limit na rok i pobiera za jego udostępnienie prowizję. Zwykle jest ok. 0,5 – 1 % przyznanego nam limitu. Odsetki, które są niższe niż zwykłej pożyczki i debetu, będą nam liczone tylko od kwoty, którą wykorzystamy.

4. Karta kredytowa

Karta kredytowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują dodatkowych pieniędzy na krótki czas. Można w ten sposób pożyczyć od kilkuset do kilku tysięcy złotych (kwota uzależniona jest to tego ile zarabiamy).

Odsetki nie zostaną nam naliczone, gdy spłacimy dług w określonym czasie (50-60 dni).

Tutaj trzeba wiedzieć, ze zaciągnięty na karcie dług – można rozłożyć na raty i spłacać jak zwykły kredyt, ale wiąże się to z zapłaceniem odsetek, które są niemałe (maksymalnie 20 % w skali roku).

Następna sprawa, to wypłata pieniędzy karta z bankomatu. Gdy to zrobimy, to bank bezie naliczał nam odsetki od pierwszego dnia!

Miłego dnia 😉

Reklamy

2 myśli na temat “Gotówka od ręki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.