Jak wybrać konto bankowe?


Konto bankowe – jak wybrać?

Jak wybrać konto bankowe, które ułatwi nam gospodarowanie swoimi pieniędzmi?

Konto osobiste do przelewów (rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy)

Jest to najpopularniejszy rodzaj konta bankowego. Jego posiadaczem jest praktycznie każda pracująca osoba. Na taki rachunek wypłacane jest wynagrodzenie.

Dzięki temu rachunkowi można przeprowadzić wszystkie osobiste rozliczenia. Można uregulować należności za pomocą przelewów, stałych zleceń oraz poleceń zapłaty.

Na ROR trafiają także wszystkie nasze wpływy.

Bank wyda nam też do konta kartę debetową. Będzie nam ona służyć do płacenia za zakupy oraz do korzystania z bankomatu. Karty tej można używać, gdy mamy pieniądze na rachunku.

Wada tego typu konta bankowego, to zbyt niskie oprocentowanie, więc raczej na nim nie zarobimy. Ale konto daje pewność, że nasze pieniądze są bezpieczne.

Konto oszczędnościowe

Jest to specjalny rachunek, który można wykorzystać do gromadzenia pieniędzy.

Pieniądze na takim koncie zaczną na siebie pracować. Pieniądze, które zostaną wpłacone na takie konto, zostaną powiększone o ustalone odsetki, które naliczane będą co miesiąc lub co dzień.

Taki rachunek przeznaczony jest dla osób, które chcą mieć stały dostęp do pieniędzy i zarazem chcą, żeby były one wysoko oprocentowane.

Konto oszczędnościowe daje prawie taki sam zarobek jak lokata (3-5 % rocznie), z tą różnicą, że pieniądze z konto będzie można wypłacać w każdej chwili, bez narażenia się na utratę naliczonych odsetek. A w przypadku lokaty, zerwanie jej przed terminem wiąże się przeważnie z utratą odsetek.

Konto walutowe

Konto bankowe dla osób, które zarabiają za granicą, otrzymują rentę lub inne świadczenie z obcego kraju, często podróżują lub posiadają oszczędności w obcej walucie.

Działo on podobnie jak rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, tylko z tą różnicą, ze nie gromadzi się a nim PLN, ale np. dolary, euro, funty.

Do konta wydawana jest karta, którą będzie można płacić za zakupy lub wybierać pieniądze z bankomatu. Konto pozwala na zarządzanie pieniędzmi zarówno, gdy jesteśmy za granicą, jaki i w Polsce. Posłuży nam także do przekazywania pieniędzy bliskim w kraju.

Ten rodzaj konta bankowego oferuje wiele polskich banków. Wystarczy podpisać tylko umowę i wybrać odpowiednią walutę.

Kiedy konto bankowe jest faktycznie bezpłatne:
http://prawocywilne.blox.pl/2016/03/Kiedy-konto-bankowe-jest-faktycznie-bezplatne.html

Miłego dnia 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s