Polisolokata – co to jest ?


Polisolokata – ubezpieczenie na życie + oszczędzanie pieniędzy

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują swoim klientom polisy lokacyjne, których dużą zaletą jest możliwość uniknięcia podatku od dochodów kapitałowych (podatek Belki).

Posiadacz zwykłej lokaty, ma obowiązek odprowadzić 19 % podatku, gdy upłynie termin jej ważności. Można tego uniknąć i zamiast lokaty wykupić ubezpieczenie na życie i dożycie.

Mamy do wyboru polisy roczne, dwu i trzyletnie.

Składkę płaci się wysoką (np. kilka tysięcy) i jednorazowo.

Jeżeli chodzi o zysk z takiej polisy, to określa się go z chwilą, gdy podpisujemy umowę ( porównywalnie z lokatą o stałym oprocentowaniu).

W razie śmierci właściciela polisy lokacyjnej, osobie, która zostanie przez niego wskazana – najpóźniej w ciągu miesiąca, ubezpieczyciel wypłaci zgromadzone na polisie pieniądze wraz z zyskiem. Bez znaczenia jest tutaj to, czy śmierć właściciela nastąpiła przed upływem ważności ubezpieczenia.

Trzeba też wiedzieć, że od polis lokacyjnych nie trzeba płacić podatku od spadku i darowizn, a to dlatego, ze wszystkie ubezpieczenia nażycie są z niego zwolnione.

Jeżeli będziesz chciał skorzystać z takiej polisy, to na początku zapoznaj się z tzw. Ogólnymi  Warunkami Ubezpieczenia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s