Jak najlepiej inwestować pieniądze ?


Pieniądze należy inwestować mądrze.

Dlatego na początku warto zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami.

A więc:

  • jaki jest cel inwestowania (czy np. chcemy zdobyć pieniądze na przyszłe fajne wakacje, czy ma to być dobra emerytura),
  • jaką kwotę pieniędzy potrzebujemy, aby zrealizować ten cel,
  • jak podchodzimy do ryzyka, które związane jest z inwestowaniem, czy jesteśmy inwestorem bezpiecznym, który woli zaryzykować mniejszy kapitał, ale pewnie, czy też jesteśmy gotowi podjąć pewne ryzyko w zamian za możliwość zarobienia większych pieniędzy.

Dywersyfikacja

Można też rozłożyć sobie tak inwestycje, żeby inwestować trochę bezpiecznie, a trochę agresywnie (trochę w akcje, trochę w fundusze). Jest to dywersyfikacja, czyli dzielenie swoich inwestycji na różne koszyki.

Warto porozmawiać ze swoim doradcą na temat tego, w co włożyć pieniądze, by mieć z tego sensowny zysk i jednocześnie nie ponosić niepotrzebnego ryzyka.

Jak znaleźć dobrego doradcę, który będzie zarządzał naszymi finansami ?

Przede wszystkim trzeba dobrze obserwować doradcę podczas spotkania.  Szczególnie ważne jest to, czy doradca, zanim zaproponuje nam jakieś rozwiązania, stara się zbadać te nasze potrzeby, zbadać nasze preferencje i na podstawie tych informacji zaproponuje nam jakieś rozwiązanie.

Następną ważną sprawą jest doświadczenie doradcy. Dlatego warto zapytać go o to, jak to tej pory pracował, ilu ma klientów, można tez poprosić o jakieś rekomendacje.

Są to bardzo dobre sposoby. Z doradcą wiążemy się na wiele lat i od tego będzie zależało powodzenie naszych inwestycji. Dlatego warto mądrze do tego podejść.

Warto przeczytać:

Inteligentne inwestowanie – 21 praktycznych wskazówek, jak mądrze inwestować i powiększać zawartość swojego portfela…

Inwestuj we własny etat – Bogać się pracując na etacie, bez względu na obecny stan Twojego konta…

Inwestuj we własny dług – Zarządzenie finansami osobistymi może być proste. O tym jak uniknąć pętli zadłużenia i kontrolować swoje finanse osobiste i nie tylko…

Czas na giełdę! – Dlaczego właśnie TERAZ jest najlepszy moment, aby zacząć przygodę z inwestowaniem na giełdzie? Poznaj drogę od zera do pierwszych zysków z giełdy…

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s