Jak najlepiej inwestować pieniądze?


Jak najlepiej inwestować pieniądze?

Pieniądze należy inwestować mądrze.

Dlatego na początku warto zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami.

A więc:

  • jaki jest cel inwestowania (czy np. chcemy zdobyć pieniądze na przyszłe fajne wakacje, czy ma to być dobra emerytura),
  • jaką kwotę pieniędzy potrzebujemy, aby zrealizować ten cel,
  • jak podchodzimy do ryzyka, które związane jest z inwestowaniem, czy jesteśmy inwestorem bezpiecznym, który woli zaryzykować mniejszy kapitał, ale pewnie, czy też jesteśmy gotowi podjąć pewne ryzyko w zamian za możliwość zarobienia większych pieniędzy.

Dywersyfikacja

Można też rozłożyć sobie tak inwestycje, żeby inwestować trochę bezpiecznie, a trochę agresywnie (trochę w akcje, trochę w fundusze). Jest to dywersyfikacja, czyli dzielenie swoich inwestycji na różne koszyki.

Warto porozmawiać ze swoim doradcą na temat tego, w co włożyć pieniądze, by mieć z tego sensowny zysk i jednocześnie nie ponosić niepotrzebnego ryzyka.

Jak znaleźć dobrego doradcę, który będzie zarządzał naszymi finansami?

Przede wszystkim trzeba dobrze obserwować doradcę podczas spotkania.  Szczególnie ważne jest to, czy doradca, zanim zaproponuje nam jakieś rozwiązania, stara się zbadać te nasze potrzeby, zbadać nasze preferencje i na podstawie tych informacji zaproponuje nam jakieś rozwiązanie.

Następną ważną sprawą jest doświadczenie doradcy. Dlatego warto zapytać go o to, jak to tej pory pracował, ilu ma klientów, można tez poprosić o jakieś rekomendacje.

Są to bardzo dobre sposoby. Z doradcą wiążemy się na wiele lat i od tego będzie zależało powodzenie naszych inwestycji. Dlatego warto mądrze do tego podejść.

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.