Nazwa dla firmy – jak nazwać firmę?


Jak wybrać nazwę dla firmy?

Porada pochodzi z książki Marka Zabiciela Jak wygrać w biznesie?

Dzisiaj zajmiemy się książką Jak wygrać w biznesie?, której autorem jest Marek Zabiciel. W książce znajduje się pewna porada (jest to trzeci rozdział), czyli rozdział, który dotyczy tego, jak wybrać nazwę firmy, logo, jak zidentyfikować firmę kolorami, jakie wybrać kształty, jeżeli chodzi o logo, czyli bardzo ważne pytanie, które praktycznie zadaje sobie każdy początkujący biznesmen, każda osoba, która zakłada własną działalność gospodarczą.

Rozdział ten został wybrany dlatego, że bardzo często podczas różnych szkoleń dla początkujących przedsiębiorców, jest to jeden z punktów, który praktycznie blokuje dalszy rozwój, czyli przedsiębiorcy zastanawiają się nad tym doborem nazwy dla swojej firmy i potem potrafią utkwić w tym miejscu przez długie godziny, jak nie przez kilka dni.

I co tutaj radzi autor w swojej książce?

Po pierwsze mówi o tym, żeby już na początku swoje działalności (jak już jesteśmy powiedzmy po tej wizji naszego biznesu) zająć się właśnie tą nazwą i też jest bardzo ważne, żeby tą nazwę przemyśleć i sprawdzić, jak ta nazwa się przyjmuje, u naszych potencjalnych klientów, czy w ogóle u jakiś innych osób, żeby ktoś tą nazwę zweryfikował.

Dlaczego jest tak ważne, żeby przemyśleć naszą nazwę, nazwę naszej firmy?

Najprostsze wytłumaczenie, to jest to, że jeżeli nie przemyślisz nazwy dla swojej firmy, to później każdego dnia, gdy będziesz widział tą nazwę na pieczątce, na swoich materiałach reklamowych, czy, gdy będziesz się przedstawiał, czy, gdy będziesz dawał wizytówkę, jeżeli nie będziesz zadowolony z tej nazwy, to ten widok będzie Cię demotywował, bo będziesz czuł, że nie zrobiłeś wszystkiego co było można zrobić w tym momencie.

Więc dlatego warto jest troszeczkę poświęcić tak jakby czasu na to, żeby tą nazwę stworzyć optymalną, bo wtedy ta nazwa po prostu będzie się nam kojarzyła z naszym sukcesem, czyli za każdym razem kiedy będziemy ją wypowiadali, będziemy zadowoleni z siebie, będziemy wiedzieli, że to jest nazwa, z którą my się chcemy identyfikować.

Kolejna rzecz, to jest to, żeby wykorzystać spójność tej nazwy, czyli tutaj autor mówi o tym, że, jeżeli będziesz miał punkt gastronomiczny ze zdrową żywnością, żywnością wegetariańską, to nie możesz się np. nazwać „Serdelek”, czyli, żeby to było ze sobą spójne.

Tutaj też autor np. zwraca na taką ciekawą rzecz uwagę, że często mamy motywacje do tego, żeby wymyślać zachodnie brzmiące nazwy. I tutaj autor zwraca uwagę na to, że często ludzie, jeżeli wymyślisz sobie nazwę po angielsku, część Twoich potencjalnych klientów, po prostu nie będzie wiedziała, jak tą nazwę napisać, bo np. nie będzie maiła pewności, czy tak się właśnie pisze po angielsku.

Tak wiec, jeżeli możesz stwórz nazwę firmy, która będzie brzmiała po polsku, będzie brzmiała swojsko i także w momencie, gdy się przedstawisz, nikt nie będzie zadawał pytania: co? jak? i dopytywał się o pewne szczegóły.

I też bardzo ważną rzeczą, którą często pomijają przedsiębiorcy i później muszą tak jakby robić krok wstecz, to jest to, że na pewno zaplanujesz (prędzej czy później) jakąś reklamę w Internecie. Czy to będzie strona WWW, czy to będzie jakiś blog firmowy, to na pewno trzeba pomyśleć o domenie internetowej.

Tak więc, jeżeli wymyślisz sobie jakąś nazwę firmy, a po trzech miesiącach działalności już tej firmy pomyślisz o stronie internetowej (bo będziesz miał na to kapitał) i okaże się, że ta domena jest zajęta, albo musisz tworzyć jakąś bardzo dziwną domenę, trudną do zapamiętania, to znów tak jakby będziemy musieli robić krok wstecz i zastanawiać się co dalej robimy.

Więc przy wyborze nazwy firmy, warto brać pod uwagę, to, że od razu sprawdzamy, czy taka domena internetowa jest np. wolna.

Jest to kilka porad, zdradzę Ci jeszcze, że w książce Marka Zabiciela Jak wygrać w biznesie? pod każdym podrozdziałem znajdujesz (masz miejsce), gdzie wpisujesz np. w tym przypadku nazwę firmy, którą chcesz sobie teraz zaproponować.

Więc tak naprawdę, ta książka jest takim kompletnym programem rozwoju Twojej firmy i dodatkowo jest to aktywny program, a więc możesz sobie po prostu, to co wymyślisz wpisywać po kolei w specjalnym miejscu wyznaczonym w tej książce.

Książka to doskonała propozycją dla każdej osoby, która chce zacząć swój biznes albo np. chce odświeżyć swoją firmę i przejść krok po kroku od pomysłu do fantastycznie funkcjonującego biznesu, który zarabia właściwe i te zaplanowane pieniądze.

Chcesz więcej porad?

Kliknij i sprawdź»

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.