Inwestowanie na giełdzie – jak zacząć inwestować?


Zarabianie na giełdzie – jak zacząć?

Dzisiejsza porada pochodzi z książki Daniela Sokołowskiego Czas na giełdę.

Autor w publikacji Czas na giełdę, tłumaczy ja wejść na giełdę, jak przełamać swoje lęki przed tym, że giełda nie jest np. dla nas.

Za chwilę poznasz kilka rad, kilka pomysłów, które autor opisuje w swojej książce…

Pierwszą konkretną radą jest to, że część z nas nie wchodzi na giełdę, gdyż uważa, że giełda nie jest dla nich. Pierwszym sposobem (bardzo ważnym), który warto brać pod uwagę, to jest to, że jeżeli nie wyłożymy pierwszych pieniędzy na giełdzie, nie zaczniemy grać, to tak naprawdę nigdy nie sprawdzimy, czy inwestowanie na giełdzie jest dla nas.

Drugi taki ważny plus, dlaczego warto się zainteresować giełdą, to jest to, że skoro część z nas tak myśli, że giełda nie jest dla mnie, że jest to zbyt skomplikowane, ja tam nie mogę zarabiać, jeżeli cześć ludzi tak myśli, no to znaczy, że rynek osób, które grają na giełdzie się w tym momencie zawęża.

Jeżeli wyjdziemy poza ten krąg i zaryzykujemy, sprawdzimy się, to mamy szansę po prostu zarabiać, tak jak zarabia bardzo mały odsetek ludzi, ludzi, którzy nas np. otaczają, czyli mamy większą szansę, żeby zarabiać i wygrywać.

Oczywiście nie trzeba od razu wykładać swoich pieniędzy. Jest wiele symulacji gry giełdowej, więc można tam uczyć się, jakby wykonywać praktycznie zawód inwestora giełdowego.

Jeżeli już nauczymy się czytać się wykresy giełdowe, nauczymy się analizować sytuacje spółek itd, to wtedy będzie już można zacząć grać na giełdzie swoimi własnymi pieniędzmi.

Tylko (to jest bardzo ważne), że dopóki nie podejmiemy tej decyzji, nie wejdziemy w to finansowo, nie zaczniemy grać na giełdzie, tak naprawdę możemy wiecznie odkładać to, ten moment, wiecznie tak jakby zastanawiać się, czy to jest dla nas.

Jeżeli chcemy grać na giełdzie, to trzeba podjąć tą decyzję: tak wchodzę w to!

Inne porady (takie bardzo konkretne), które można znaleźć w publikacji Czas na giełdę, to np. rozdział o tym, jak sobie wybrać miejsce do pracy, jeżeli chodzi o grę giełdową.

Też warto sobie zauważyć (po przeczytaniu tej książki można to właśnie zrozumieć), że granie na giełdzie jest to w pewnym sensie konsekwentna praca, czyli trzeba poświęcić ileś tam godzin dziennie na analizę, na badanie rynku – po to, żeby wygrywać na giełdzie, czyli kolejna kwestia to jest taka, że giełda, to nie jest totolotek, nie opiera się to wszystko na przypadku, nie są to zakłady bukmacherskie.

Tutaj, im większą mamy wiedzę, bardziej się rozwijamy w tym zakresie – tym większe prawdopodobieństwo, większe szanse na to, żeby po prostu zarabiać dobre pieniądze.

I taką prosta poradą, którą niektóre osoby mogą sobie zlekceważyć, to jest to, że jeżeli wybieramy sobie miejsce na swoją pracę, to poza wszystkimi tymi elementami typu, że musi tam być spokój, że muszą to być takie warunki, które pozwalają się skoncentrować, ważna jest np. prędkość i jakość łącza internetowego, jeżeli będziemy do gry giełdowej wykorzystywać komputer podłączony do Internetu.

I tutaj autor mówi o tym, że często ze swojego doświadczenia wie o tym, że np. przerwa w dostępie do Internetu (czyli tzw. zerwanie łącza) może spowodować, że jakaś naprawdę dobra transakcja, obmyślana przez powiedzmy ileś tam godzin, może nie dojść do skutku i w odpowiednim momencie nie złożymy zlecenia i wtedy wszystko przepada.

Przygotowując miejsce na pracę, jak inwestor giełdowy, warto zadbać o dobre łącze, takie łącze, które zapewni nam stały kontakt.

No i na koniec jeden z bardzo ważnych i bardzo motywujących elementów, który zawiera ta książka. Są to sentencje, wypowiedzi osób, które po części są właśnie związane z inwestowaniem w papiery wartościowe.

Wniosek jet taki, że oprócz tego motywacyjnego znaczenia tych sentencji, warto brać pod uwagę, że każda z tych osób, która zarobiła miliony na giełdzie, zaczynała tak naprawdę, jak my w tym momencie. od zastanawianie się, czy GPW jest dla mnie?

A drugim ich krokiem było właśnie to, że podejmowali decyzje i wchodzili w to ..  🙂

Porada z książki Daniela Sokołowskiego Czas na giełdę

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.