Wysoki rachunek za telefon – co robić?


Rachunek za telefon

Otrzymałeś rachunek za telefon i Twoim zdaniem kwota jest za wysoka. Zastanawiasz się co robić ? Zapłacić czy złożyć reklamacje?

Pierwszy krok

Na początku dokładnie sprawdź, czy ktoś z domowników nie wykonywał połączeń z drogimi numerami (typu 0 700). Jeżeli Twój budżet domowy nie ucierpi za bardzo i stać Cie na uregulowanie należności, to zrób to, a później zaczniesz dochodzić swoich praw.

Zapłacony rachunek, pozwoli Ci na uniknięcie odsetek, bo może się jednak okazać, że wysoka kwota na rachunku, to dzieło Twoich domowników 🙂

Drugi krok

Następnym krokiem jaki powinno się wykonać, to poproszenie operatora o wykaz połączeń telefonicznych (tzw. biling). W zależności od operatora otrzyma się go za darmo lub trzeba będzie za to zapłacić.

Po otrzymaniu bilingu sprawdź na jakie numery dzwoniono (np. 0 700) i pomyśl, czy w tym czasie ktoś z domowników był w domu.

Trzeci krok

Następnie złóż reklamacje na piśmie.

Warto pamiętać, ze reklamacja musi zawierać: imię oraz nazwisko i określać reklamowany okres, a także przedmiot reklamacji, datę zawarcia umowy, wysokość odszkodowania (gdy chcesz się o nie starać), numer konta bankowego, na które mają zostać przelane pieniądze.

W przypadku braku którejś z informacji, operator poprosi o jej uzupełnienie we wskazanym terminie (nie krócej niż 7dni). Gdy informacja nie zostanie uzupełniona w terminie – pismo nie zostanie rozpatrzone.

Reklamacja powinna być złożona w ciągu 12 miesięcy od dnia, w którym doręczono fakturę, a operator ma 30 dni na jej rozpatrzenie.

W przypadku braku odpowiedzi po upływie tego terminu, można uważać, ze reklamacja została uwzględniona.

Warto też pamiętać, że reklamacje rachunku można złożyć u operatora telefonicznie. Jeżeli tak zrobić, to operator będzie miał 14 dni na potwierdzenie jej przyjęcia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.