Kredyt bez oprocentowania – co to jest


Kredyt be oprocentowania

Kredyt zero procent (oznacza to brak oprocentowania) można przeznaczyć na zakup sprzętu AGD, RTV, komputerów, mebli, sprzętu sportowego oraz samochodu.

Taki kredyt oferują swoim klientom zazwyczaj duzi, sieciowi sprzedawcy. Jeżeli chodzi o różnice tego typu ofert, to przeważnie jest to wysokość prowizji bankowej lub jej brak, a także czas, na jaki można zaciągnąć kredyt.

W przypadku kredytu na samochód czas na jaki można go zaciągnąć najczęściej wynosi rok.  Klient połowę wartości samochodu płaci przy jego zakupie, a drugą po roku. Jeżeli chodzi o prowizje, to wynosi ona najczęściej 2-5 %. Sytuacja wygląda inaczej w wypadku innych produktów, gdzie kredyt udzielany jest najczęściej na 1 do 3 lat z kilkuprocentową prowizją.

Decydując się na taki kredyt, trzeba zapytać o oprocentowanie rzeczywiste tzw. RRSO. Musi być ono podane w ofercie oraz umowie kredytowej. Banki przeważnie rekompensują sobie  zerowe oprocentowanie kredytu wyższą kwotą prowizji za jego udzielenie.

Trzeba również pamiętać o tym, że oferty niektórych sprzedawców samochodów mogą mieć wliczony koszt ubezpieczenia, które najczęściej jest preferencyjne. Ten koszt również uwzględniony jest w RRSO.

Oprocentowanie rzeczywiste może być wysokie, ale taka oferta i tak jest bardziej opłacalna i lepsza od kredytu, który oprocentowany jest nawet na niewielki procent.

Gdy mamy w planach większy zakup, to warto poszukać akcji promocyjnych. Zdarza się, że niektóre modele samochodów można wtedy nabyć w kredycie zero procent, który rozłożony jest na trzy równe raty.

Sprzęt AGD oraz RTV też można kupić korzystając z kredytu bez żadnych opłat, który zostanie udzielony nawet na 3 lata. Można też czasami trafić w dużych sieciach handlowych na tzw. dzień bez VAT-u., a wtedy w ofercie jest sprzęt na raty po cenach niższych o 22 %.

Szybki kredyt przez internet

Kliknij i sprawdź»

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.