Jak odzyskać pieniądze od dłużnika?


 Odzyskanie pieniędzy od dłużnika

Pożyczyłeś pieniądze i masz problemy z ich odzyskaniem ? Poniżej podaje sposoby, które można wykorzystać w celu ich odzyskania.

Wezwanie do zapłaty

Jeżeli sporządzona umowa pożyczkowa nie ma podanego terminu zwrotu pieniędzy, to przepisy mówią jasno: długo powinien być zwrócony w ciągu 6 tygodni od zakończenia umowy. Gdy pożyczkobiorca nie zwróci pieniędzy w tym terminie, to wysyłamy do niego listem poleconym wezwanie do zapłaty.

Jeżeli i to nie przyniesie skutku, to na podstawie umowy, dokumentów, które potwierdzają  komu i ile pieniędzy pożyczono lub zeznań osób, które mogą to poświadczyć można dochodzić swoich praw na drodze sądowej.

Kiedy można skorzystać z pomocy komornika?

Komornik może zając się sprawą, gdy   posiadamy prawomocny wyrok sądowy. Tak więc trzeba będzie wystąpić do sądu o nadanie mu klauzuli wykonalności.

I z takim dokumentem w ręce można udać się do komornika i zwrócić się o pomoc w egzekucji należności. Gdy i komornik zawiedzie, to pozostaje wpisanie nieuczciwej osoby na czarną listę, a wiec do Krajowego Rejestru Długów BIG SA.

Pamiętaj! Pożyczaj pieniądze z głową ..

Jeżeli pożyczasz sumy, które przekraczają 500 zł, to podpisuj umowy. Warto też przed udzieleniem pożyczki, dzięki Serwisowi Ochrony Konsumenta sprawdzić osobę, która chce pożyczyć pieniądze w KRD.

Potrzebujesz porady prawnej?

Kliknij i sprawdź»

Miłego dnia 😉

 


Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.