Inwestowanie według Roberta Kiyosaki


Inwestowanie według Roberta Kiyosaki

Według Roberta Kiyosaki (Bogaty Ojciec,Biedny Ojciec) większość finansowych ekspertów chce utwierdzić nas w przekonaniu, że inwestowanie jest ryzykowne.

Jego zdaniem inwestowanie nie ryzykowane. Ryzykowne jest nierozwijanie finansowej inteligencji (wiedzy).

Istnieją dwa rodzaje inwestorów. Do pierwszej zaliczamy takich, którzy liczą przychody, wydatki, aktywa, pasywa. Większość ludzi nie potrafi czytać zastawień finansowych i niema pojęcia o zasadach (tego właśnie uczy gra CASHFLOW – tych podstawowych zasad). Mamy CASHFLOW 101 oraz CASHFLOW 202 czyli tzw.inwestowanie techniczne).

Jak wiadomo rynki idą  w górę i w dół. W górę i w dół. Przeciętny człowiek uważa, że inwestowanie jest ryzykowne, bo ceny rosną, a potem się wszystko traci, znowu rosną, a potem znów idą w dół.

Inwestowanie profesjonale, czy to fundamentalne, czy to techniczne (CASHFLOW 101 lub CASHFLOW 202) wymaga stosowania ubezpieczenia. Tak z innej beczki, przecież ogólnie wiadomo, że niewolno prowadzić samochodu, jeżeli się nie ma ubezpieczenia. Bez ubezpieczenia nie dostaniemy też kredytu hipotecznego.

A jednak przeciętny człowiek inwestuje swój kapitał w akcje lub fundusze i niema ubezpieczenia. To jest właśnie to ryzyko. Jeżeli podchodzimy poważnie to inwestowania i chcemy być profesjonalnym inwestorem, to musimy wiedzieć, że rynek raz idzie w górę, a raz w dół, ale kiedy idzie w górę, to wykupujemy polisę na wypadek, gdyby ceny poszły w dół.

Kiyosakiemu chodzi o to, że inwestowanie nie jest ryzykowane. Ryzykiem jest przyjmowanie porad od kogoś, kto nie wiem o czym mówi, albo od kogoś, kto nie może ubezpieczyć transakcji.

Kupowanie akcji, czy też funduszy bez ubezpieczenia, to jest prawdziwe ryzyko. Podobnie, jak jeżdżenie samochodem bez OC. Inwestowanie nie jest ryzykowne – najbardziej ryzykowne jest zaniedbanie własnej edukacji finansowej , a potem przyjmowanie rad od ludzi, którzy także uważają, że inwestowanie jest ryzykowne.

Buying wine as an investment:
http://effectivinvestingmoney.blogspot.com/2017/08/buying-wine-as-investment.html

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.