Jak odebrać pieniądze zainwestowane w obligacje?


Pieniądze zainwestowane w obligacje

Inwestor, który zainwestował kapitał w obligacje skarbowe, wraz z nadchodzącym terminem ich wykupu, musi zastanowić się czy odebrać pieniądze i naliczone odsetki, a może lepszym rozwiązaniem będzie ponowne ulokowanie kapitału w obligacjach.

Gdy zostanie podjęta decyzja o wypłacie pieniędzy, to można tego dokonać w dowolnym, Punkcie Sprzedaży Obligacji, który jest prowadzony przez agenta emisji obligacji PKO BP i jest to niezależne od tego, gdzie inwestor zakupił posiadane obligacje.

Najprostszym sposobem (także najbezpieczniejszym) wycofania pieniędzy, które ulokowano w obligacje jest wskazanie rachunku bankowego, na który pracownicy Punktu Sprzedaży Obligacji przeleją pieniądze.

Inwestor unika w ten sposób ryzyka, które jest związane z podejmowaniem gotówki, a następna zaleta tego sposobu wypłaty pieniędzy jest to, że kapitał zostanie wypłacony już pierwszego dnia po terminie wykupu obligacji. Jest dosyć ważne, bo trzeba pamiętać o tym, że od dnia wykupu niepodjęte pieniądze są nieoprocentowane.

Jest to bardzo dobre i wygodne rozwiązanie, szczególnie dla inwestorów, którzy ulokowali swoje pieniądze w obligacje czteroletnie i swoje zyski w postaci odsetek odbierają co roku, a także w przypadku obligacji trzyletnich, gdzie odsetki wypłacane są co 6 miesięcy.

Warto też zastanowić się nad zmianą  obligacji na papiery z nowej emisji…

Gdy inwestor zdecyduje się na taką opcje, to musi przed terminem wykupu, złożyć dyspozycje zakupu obligacji z nowej emisji. Jednak należy pamiętać o zaznaczeniu, że transakcja zostanie sfinansowana z kapitału, który jest już ulokowany w obligacjach skarbowych. Przeważnie inwestorowi, który nabywa obligacje w drodze zmiany przysługuje dyskonto w wysokości 10 gr. za każda obligacje.

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.