Pętla kredytowa – jak z niej wyjść?


Jak wyjść z pętli kredytowej?

Sławomir Śniegocki w swojej książce Inwestuj we własny dług, opisuje,że proces wychodzenia z zadłużenia opiera się na tym, że w pewnym momencie jesteśmy na takim jego poziomie i żeby dalej egzystować musimy zadłużać się jeszcze bardziej.

Materiał z jego książki prowadzi do tego, żeby przejść od poziomu głębokiego minusa (głębokiego zadłużenia) do poziomu zero, kiedy nasze wydatki i zarobki zaczną się bilansować po to, żeby przejść dalej i zacząć budować swoją niezależność finansową, czyli taki stan, kiedy nasz dochód (pasywny), który pochodzi z innych źródeł niż nasze zarobki z etatu, zaczyna być większy, niż nasze wydatki. Wtedy jesteśmy już praktycznie niezależni od tego, czy pracujemy, czy nie pracujemy.

Autor książki Inwestuj we własny dług, wymyślił sobie taką koncepcje, którą forsuje w książce, że inwestowanie we własny dług, nie sprowadza się tylko do tego, żeby z tego długu wyjść, jest to tak, jak mniej więcej ze wszystkiego typu dietami – następuje taka faza, że się tylko je i je, potem trzeba przejść na dietę i zbijamy wagę, później następuje efekt jo-jo i znowu zaczynamy tyć i tak właśnie wygląda sytuacja finansowa większości Polaków – od zadłużenia do wychodzenia z długów, od zadłużenia do wychodzenia z długów.

Dlatego metodą nie jest wyjście z długów samo w sobie, ale metodą jest zbudowanie takiego planu finansowego, który pozwoli nam nie tylko wyjść z długu, ale budować własną niezależność finansową, zacząć budować tak naprawdę własny majątek.

Autor postarał się o to, żeby książka Inwestuj we własny dług, zawierała maksymalnie dużo narzędzi, żeby zawierała maksymalnie dużo praktycznych technik, które wykorzystywał sam jako osoba prywatna i jako doradca finansowy.

7 kroków wychodzenia z długów…

Zawarł to w postaci programu, programu 7 kroków, dlatego, że wychodzenie z długów to jest proces.  Z długów nie wychodzi się za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, która spowoduje, że tych długów od razu nie mamy, to jest proces, który się zaczyna tak naprawdę od zmiany najbardziej podstawowej rzeczy, czyli własnych przekonań.

To czy ludzie są bogaci, czy biedni najbardziej zależy od tego co mają w swojej głowie. Dlatego, że jak widać ludzie, którzy wygrywają np. w totolotka dostają pieniądze, które tak naprawdę nie wynikają  w żaden sposób z ich umiejętności finansowych, z tego w jaki sposób potrafią tymi finansami zarządzać, no i przeważnie nie potrafią tymi pieniędzmi zarządzać, więc po roku, dwóch ta cała zabawa się kończy w jeszcze większych długach niż ten milion, który wygrano w totolotka.

Jeżeli chodzi o stronę techniczną , to autor odwołuje się do dwóch postaci, które tak naprawdę w rzeczywistości istnieją , ale z wiadomych względów w książce są nazwane jak rozrzutny Robert i konsekwentna Kinga.

Rozrzutny Robert jest osobą, która świetnie zarabia i nie ma żadnego pojęcia w jaki sposób zarządzać własnymi finansami, no i w związku z tym, mniej więcej koło dwudziestego ze zdumieniem stwierdza, że na koncie nie ma już żadnych pieniędzy.

Natomiast zarobki konsekwentnej Kingi są o wiele mniejsze, ale poszła ona drogą, gdzie zaczęła kontrolować wydatki, zaczęła zbierać paragony, zaczęła zbierać oszczędności, zaczęła sama inwestować od takiego najbardziej podstawowego poziomu i autor pokazuje krok po kroku w jaki sposób konsekwentna Kinga znacznie lepiej daje sobie radę finansowo, mimo tego, że znacznie mniej zarabia (kilka razy mniej) niż rozrzutny Robert, który nie przywiązuje wagi do swoich wydatków (wydaje mu się, że tak dużo zarabia, że nie musi tego robić) i niestety w książce można przeczytać do czego to doprowadzi (potężnej porcji długów).

Zacząć inwestować…

A tak naprawdę, żeby zacząć inwestować, to nie trzeba dużo zarabiać. Może to dziwnie brzmi, ale inwestowanie, wcale nie sprowadza się do pieniędzy. Większość osób myśli, że inwestować można tylko pieniądze, tym czasem inwestować można mnóstwo różnych rzeczy, które dają jeszcze większą stopę zwrotu i które tak naprawdę jeszcze szybciej potrafią zwiększyć i przyspieszyć nasz majątek.

O tym właśnie jest ta książka.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.