Kredyt hipoteczny – jakie są wymagane dokumenty?


Kredyt hipoteczny

Podstawą do złożenia kompletnego wniosku o przyznanie kredytu hipotecznego jest dobre zebranie wszystkich i wymaganych przez bank dokumentów. Umożliwi to szybkie i sprawne procesowanie naszego wniosku kredytowego.

Co jest potrzebne do złożenia wniosku o kredyt hipoteczny?

Przede wszystkim potrzebne są dokumenty, które dotyczą nas  (kredytobiorców osobiście), czyli:

  • dokumenty tożsamości;
  • dokumenty, które dotyczą naszych przychodów (jakie uzyskujemy) i tutaj w zależności, czy pracujemy, czy jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę, umowę o dzieło, czy nasz dochód pochodzi z prowadzonej działalności gospodarczej, ten zestaw dokumentów będzie inny, oczywiście, gdy prowadzimy działalność gospodarczą, to ten zestaw dokumentów wymaganych przez bank będzie większy niż przy zatrudnieniu na umowę o pracę.

Oddzielnym zestawem dokumentów, są dokumenty wymagane przez bank, a dotyczące samej nieruchomości. Czy kupujemy ją od dewelopera, czy na rynku wtórnym, czy budujemy dom, no to za każdym razem, trzeba będzie dostarczyć bankowi:

  • wycenę nieruchomości i dokumenty, które potwierdzą, że będziemy właścicielem tej nieruchomości, a więc umowa przedwstępna,
  • dokument, który stwierdza kto jest obecnie właścicielem, jaki jest stan prawny nieruchomości, a więc odpis z księgi wieczystej.

W zależności, gdzie będziemy kupować nieruchomość, czy jest to dom, czy jest to działka, czy jest to mieszkanie na rynku pierwotnym, ten zestaw potrzebnych dokumentów, będzie się różnił.

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.