Jak kupić mieszkanie oszczędzając od 10 do 30 %


Dzisiejsza porada pochodzi z książki Marcina Marczaka Jak kupować nieruchomości poniżej ich wartości rynkowej.

Pierwszą rzeczą, którą oduczysz się, po przeczytaniu tej książki, to jest to, że traktujemy każdą nieruchomość, która jest troszeczkę tańsza,niż przewidują dane ceny, w danym regionie, uważamy, że jest to, że może to być okazyjnie kupiona nieruchomość.

Z tej książki dowiesz się, że jest wiele narzędzi (o których nawet nie pomyślisz i pewnie nawet nie znasz), które pozwolą wyliczyć i logicznie ocenić nieruchomość, czy tak naprawdę kupujemy ją  po niższej wartości i czy tak naprawdę, ta nieruchomość  jest kupiona na zasadach okazji.

Teraz wyobraź sobie, że poświęcasz np. dwa miesiące, żeby wyszukać taką nieruchomość, którą kupisz okazyjnie. To nawet, jeżeli uda Ci się zbić cenę do 20-30 tysięcy, to nawet, jeżeli tak sobie policzysz, to miesięcznie możesz sobie wyobrazić, że dostajesz wypłatę 10 tysięcy złotych. Tylko dlatego, że poświęcisz troszeczkę czasu, na poszukiwanie tych nieruchomości po niżej wartości, a z drugiej strony oczywiście zdobędziesz wiedzę.

Książka Jak kupować nieruchomości poniżej ich wartości rynkowej, jest o tyle świetna, że jeżeli ktoś się profesjonalnie zajmuje, wyszukiwaniem takich tanich i wartościowych nieruchomości, to też znajdzie tutaj wiele ważnych dla siebie informacji.

Po drugie, książka jest napisana prostym językiem, więc nawet osoby, które może nie myślą , albo myślą, gdzieś w przyszłości, zająć się profesjonalnie kupowaniem nieruchomości, a w tym momencie stoją przed wyborem swojego domu, czy też mieszkania, to jeżeli zainwestują tą krople w morzu, bo cena książki,  jeżeli nawet będzie kosztowała ponad 30 złotych, to przy zakupie mieszkania i sum od 200 do 500 tysięcy złotych, to jest to kropla w morzu tych wydatków.

Jeżeli zdobędziemy wiedzę na temat tego, jak kupować takie nieruchomości, jak kupować nieruchomości po tej niższej wartości i co najważniejsze, jak znaleźć zmotywowanych sprzedawców, bo nie uda się kupić nieruchomości po tej okazyjnej cenie, jeżeli nie znajdziemy zmotywowanego sprzedawcy, czyli osoba, która sprzedaje tą nieruchomość (dom), musi mieć motyw, musi mieć powód, że chce dokonać sprzedaży po tej niżej wartości.

Jedną z takich porad, jest po prostu, szukanie takich osób, które wiemy, że są  w tarapatach finansowych, więc muszą sprzedać mieszkanie, żeby bank za długi go nie przejął.

Kolejna grupa ludzi zmotywowanych do tego, żeby sprzedać swoją nieruchomość po niżej wartości,to są osoby, które np. przeprowadzają się w inny region Polski, czy może przeprowadzają się do innego kraju. Wtedy, jeżeli znajdziemy takie osoby, wiemy, że są zmotywowane do tego, żeby sprzedać tą nieruchomość, że jest im potrzebna po prostu gotówka, to wtedy mamy szanse kupić taką nieruchomość po tej okazyjnej cenie.

Jest to taka najprostsza porada, jaką można tutaj dać i wyłonić z tej książki. To jest to, że nie zaczyna się od szukania nieruchomości, nie zaczyna się od szukania domu, czy mieszkania, ale zaczyna się od szukania ludzi, którzy są zmotywowani to tego, żeby sprzedać tą nieruchomość po obniżonej cenie.

A więc: nie szukamy budynków, nie szukamy nieruchomości, ale na początku znajdujemy ludzi, którzy mają motyw, powód ku temu, żeby sprzedać tą nieruchomość w o wiele niższej cenie.

Dopiero później z tej puli, możemy sobie wybrać mieszkanie kupione po niższej cenie i to czego dowiemy się z książki Jak kupować nieruchomości poniżej ich wartości rynkowej, to jest to, jak właściwie ocienić nieruchomość, jak nie wpaść w to emocjonalne zadowolenie, że wydaje nam się, że udało się nam kupić tanią nieruchomość, udało się nam wynegocjować 20-30 tysięcy, a później, gdy wprowadzamy się do tego mieszkania (domu), okazuje się np., że było ono w takim stanie, że te 20-30 tysięcy wkładamy na starcie, a później jeszcze (jak niektórzy określają) wkładamy dalsze pieniądze w tą skarbonkę.

Tą wiedzę, jak zdobyć takie nieruchomości – znajdziemy w książce Jak kupować nieruchomości poniżej ich wartości rynkowej, książkę warto przeczytać, szczególnie, gdy jesteśmy na etapie poszukiwania, czy też myślimy o zakupie nieruchomości, domu, mieszkania, książka może otworzyć nam oczy, powie czego szukać, jak szukać i co najważniejsze: jak znajdować te nieruchomości, które można kupić okazyjnie.

Jedna myśl na temat “Jak kupić mieszkanie oszczędzając od 10 do 30 %

  1. Polecasz ciekawa pozycję książkową. Chciałbym Tutaj dodać jeszcze jedna pozycję „Jak kupić mieszkanie, które uratuje Tobie życie”. Porusza ona bardzo podobny temat, ale według mnie w bardziej przystępny sposób. Dodam jeszcze, ze obie pozycje idealnie się uzupełniają.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s