Jak osiągnąć wolność finansową w oparciu o biznes mieszany?


Dzisiejsza porada, zaczerpnięta jest z książki 3 kroki do wolności finansowej, której autorem jest Hubert Dudek. Z tej książki pochodzi, bardzo fajny, bardzo ciekawy pomysł (dochodowy), na to, jak wykorzystać tzw. biznes mieszany.

Autor, opowiada w swojej książce, że niektóre firmy, np. firma szkoleniowa lub osoba, która zajmuje się szkoleniami, prowadzi i koncentruje się tylko i wyłącznie na szkoleniach stacjonarnych.

Z drugiej strony, jakaś osoba, która niezbyt dobrze czuje się w prowadzeniu szkoleń, prowadzeniu treningów, piszę ebooka na dany temat (w którym ta osoba, jest ekspertem).

Autor, stosując biznes mieszany, mówi o tym, że jeżeli np. piszemy ebooka, to możesz, za chwilę sprzedać tego ebooka, jako szkolenie, na zasadzie szkolenia internetowego. Powiedzmy mamy jakąś tematykę ebooka, stworzyliśmy swoją książkę, wystawiamy ją i zaczynamy sprzedawać.

Np. sprzedajesz ją po 19.90 zł, następnie, gdy książka, już się sprzedaje (mamy już jakieś wyniki finansowe), z wiedzy jaką mamy zawartą w tej książce- tworzymy kurs internetowy.

Robimy slajdy, prezentacje i dodajemy to tego głosową narracje. Skoro napisaliśmy ebooka, jesteśmy ekspertem w tej dziedzinie, to będzie nam o wiele łatwiej.

Tworzymy produkt, który możemy sprzedawać, jako droższy produkt, przy okazji ebooka lub jego fragment, dodawać jako bonus, gratis.

Czyli, gdy mamy już sprzedającego się ebooka i mamy już sprzedający się kurs o danej tematyce, to mamy tak jakby dwa źródła dochodu, które budują naszą wolność finansową.

Następnie, skoro ludzie są zainteresowani i czytaniem na ten temat i słuchaniem kursów internetowych, to może chcieliby (poczuliby taką chęć), by spotkać się z nami osobiście, zadać nam kilka pytań, więc możemy zorganizować szkolenie stacjonarne. W momencie, gdy organizujemy szkolenie stacjonarne, np. bonusami do tego szkolenia mogą być zniżki, fragmenty lub też cały ebook, kurs internetowy.

Czyli, w tym wypadku, mamy już trzy produkty, dwa z nich sprzedają się same, trzeci już musimy zorganizować, a wiec być już na tym szkoleniu stacjonarnym, ale to stacjonarne szkolenie, w tym wypadku, jest najbardziej dochodowe (jeżeli chodzi o jednostkową sprzedaż ). Czyli możemy zaoferować jak najwyższą cenę, za ten kurs stacjonarny.

Czwartym sposobem, by zarobić, to po prostu można postawić kamerę, podczas tego szkolenia i nagrać, swoją prezentacje, swój kurs, trening, następnie wyedytować to i sprzedać kurs video.

Czyli, z jednego pomysłu, z jednej treści, którą wygenerowaliśmy, możemy stworzyć, machinę, która będzie działała, jak bankomat, która będzie nam przynosiła cały czas efekty finansowe.

Jest to jeden z kroków do wolności finansowej. Skupienie się na pomyśle i wyciśnięciu ze swojej wiedzy (z tego na czym się znamy), większych korzyści dla nas, w tym wypadku finansowych.

Dlatego, książka 3 kroki do wolności finansowej jest godna polecenia, ponieważ poza takim aspektem motywacyjny, który spowoduje, że będziemy chcieli wejść, na taką ścieżkę wolności finansowej, dodatkowo daje takie proste pomysły (pomysł przedstawiony wyżej,jest bardzo prosty, jednak z jakiś powodów, ludzie nie wpadają na niego).Czyli, żeby jeden produkt sprzedać, w czterech różnych formach, gdzie trzy z nich, są tak naprawdę,samonapędzającym się biznesem,jest tam dużo automatyki, więc nie trzeba, poświęcać swojego czasu i energii.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.