Zarabianie pieniędzy – jak zarobić więcej?


Jak zarobić więcej pieniędzy?

Chciałbym Ci dzisiaj przedstawić książkę o dość kontrowersyjnym tytule „Jak pracując mniej, zarabiać więcej”, której autorem jest Wiesław Kluz.

Tytuł dość kontrowersyjny, bo jest pewnym paradoksem, w kulturze naszego kraju, utarło się coś takiego, że duże pieniądze, można zarobić tylko długą i ciężką pracą. Większość osób, jest tak mocno przekonana, że tak ma być, że nie dopuszcza do siebie myśli, że może być zupełnie inaczej.

W publikacji „Jak pracując mniej, zarabiać więcej”, autor pokazuje coś, całkowicie odmiennego. By móc zarabiać większe sumy pieniędzy, potrzebny jest cza na to, by myśleć, zastanawiać się i wykorzystywać inteligencje. A więc tak naprawdę, zwiększanie ilości godzin pracy – nie jest paradoksalnie sposobem, na to, by być bogatym.

Więc w jaki sposób to zrobić?

Odpowiedź jest bardzo prosta i konkretne podpowiedzi (jak wprowadzić tą idę do swojego życia) znajdziesz w tej publikacji.  Dowiesz się, jak pracując mniej, zarabiać więcej.

Główna idea, o której autor mówi w swoje publikacji, jest tak bardzo prosta, że większość osób, nie daje wiary, że jest to możliwe.

Żeby mieć większą sumę pieniędzy, żeby się móc bogacić, tak naprawdę, trzeba zmienić sposób myślenia o pieniądzach, o tym jak one działają, jak funkcjonuje pieniądz i dopiero wtedy, można zacząć się bogacić.

Słyszałem kiedyś, że jedna osoba, przepracowała w swoim życiu, jeden rok (praca na etacie) i w tym momencie popadła w długi i zaczęła mieć problemy finansowe, gdyż pracując, nie miała czasu zarabiać pieniędzy. Że tak naprawdę kluczem do sukcesu finansowego, jest inteligencja finansowa.

A więc nie nasze mięśnie, nie to, że zwiększamy ilość pracy, bierzemy kolejne zlecenia do wykonania, wykorzystujemy 12 godzin na pracę, że ten sposób, nie doprowadzi nas do bogactwa, wręcz są to sposoby, by w swoje finanse zaprowadzić chaos.

Sposobem na bogacenie się, jest w tym przypadku właśnie rozwój inteligencji finansowej. A więc pracujemy na tym, żeby nauczyć się jak działają finanse, co trzeba robić, jak należy myśleć, jak należy zmienić swoje przekonania, by te pieniądze mieć.

Najprostsza kwestia jest taka, żeby to wyjaśnić. Wyobraź sobie jakąś osobę, która zatrudniona jest na etacie i dodatkowo, bierze sobie ileś tam prac, by zarobić więcej pieniędzy pracuje po 12 godzin dziennie, przez ileś tam lat.

I tak naprawdę, osoba ta, jeżeli nie ma pojęcia co zrobić z tymi pieniędzmi, po prostu gromadzi je, aż nadchodzi moment,w którym zaczyna je wydawać (na czystą konsumpcje).

Jedno z przykazań, które można znaleźć w książce „Jak pracując mniej, zarabiać więcej”, odnośnie inteligencji finansowej, jest to, że bogactwo, nie polega na tym, że mamy 100 tysięcy złotych i potrafimy wydać te pieniądze, doprowadzi to do tego, że tylko w głównym rozliczeniu – znów jesteśmy osobą biedną.

Bogactwo liczy się przez to, że mamy 100 tysięcy złotych, potrafimy wydać jakaś część tej kwoty, a np. 50 tysięcy złotych, nam zostaje i zaczyna na siebie pracować. Istnieje właśnie taki jeden z filarów inteligencji finansowej, żeby nie wydawać całej sumy pieniędzy, które zarobiliśmy (to nie jest wtedy bogactwo), tylko, żeby część z tych pieniędzy, tak zainwestować, żeby te 50 tysięcy, zaczęło np. rocznie przynosić nam 5 tysięcy, 20 tysięcy – to już oczywiście jest kwestia inwestycji.

A więc warto zawsze, część pieniędzy (nawet wtedy, gdy bardzo dużo pracujemy), jakie zarobimy (np 10-20 %) tak wykorzystać, żeby one na siebie zarabiały. Wtedy mówiąc najprościej – będzie można zacząć wypoczywać. Czyli jeżeli pracujemy 12 godzin dziennie, poświęcamy się swojej pracy zawodowej i zarabiamy jakaś tam kwotę pieniędzy i po dwóch latach uda się zainwestować pieniądze tak, że dadzą na one miesięcznie 500 zł, to będzie można np. o dwie godziny mniej pracować.

Efektem tego będzie: mniej pracy, a większe zarobki .. 🙂

Tak więc trzeba zaangażować pieniądze do tego, by dla nas pracowały. Czyli, zarabiamy, odkładamy cześć pieniędzy i inwestujemy, tą część pieniędzy, a pieniądze zaczynają dla nas pracować, tak by nas odciążyć. Mamy dla siebie więcej wolnego czasu, a pieniądze pracują dla nas.

Jest to jedna z podpowiedzi, na pewno pojawiają się w Twojej głowie różne pytania, czyli jak to zrobić, ile trzeba z zarobionych pieniędzy odłożyć, w co inwestować, co zagwarantuje, taką sytuacje, w której będzie można pracować mnie, a więcej zarabiać, ile czasu trwa nauka tej inteligencji finansowej, czy są jeszcze kolejne podpowiedzi, jak to robić – odpowiedzi na te pytania znajdziesz w publikacji „Jak pracując mniej, zarabiać więcej”, jest to książka, która po pierwsze powinna być lektura obowiązkową, w każdej szkole, po drugie jest to książka, którą każda osoba, pracująca dużo i ciężko i chcąca się bogacić, a nie widząca efektów w swoim życiu – powinna obowiązkowo przeczytać.

Osoby, które nie wiedzą jak działa pieniądz, mogą tak naprawdę zapracować się, a nie będą miały efektów.

Polecam Ci publikacje „Jak pracując mniej, zarabiać więcej”, już sam tytuł książki, jest bardo inspirujący, więc książka powinna mocno zmobilizować, ale oczywiście, niemożna poprzestać na tej jednej publikacji, jeżeli przez wiele lat, nikt nie uczył nas, jak działa pieniądz, jak działają finanse, to warto poświecić czas, na to, by pójść do szkoły inteligencji finansowej.

Miłego dnia 😉

Jedna myśl na temat “Zarabianie pieniędzy – jak zarobić więcej?

  1. Bardzo fajna książka, mam wrażenie jednak, ze jest kompilacja kilku książek Roberta Kiyosaki. Niemniej jako streszczenie wybranych pozycji w/w autora warta jest przeczytania dla odświeżenia i przypomnienia podstawowych zasad budowania bezpieczeństwa finansowego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s