Inwestycje alternatywne – czy to się opłaca?


Inwestycje alternatywne

Inwestycje alternatywne, są inwestycjami, które nie są związane z inwestycją w dana firmę, na które nie można inwestować np. na giełdzie lub w tradycyjny sposób – idąc do banku, czy też do Domu Maklerskiego.

A więc w tym przypadku, nie inwestujemy w akcje, lokaty, obligacje – a np. w dzieła sztuki, alkohole (dobre wino, whisky), w złote monety, w klasyczne samochody, znaczki pocztowe.

Każda z takich inwestycji, może nam przynieść, bardzo poważne stopy zwrotu, tym sposobem inwestycji, powinny zainteresować się raczej osoby, które mają większe zasoby pieniędzy. Ponieważ warto tutaj zainwestować jakieś 10-20 % swojego portfela inwestycyjnego.

Są to ciekawe produkty inwestycyjne, można je coraz częściej spotkać w domach inwestycyjnych, bankach, oferuje się je jako uzupełnienie portfela inwestycyjnego, na razie jako ciekawostka, inwestorzy, rzadko myślą o nich jak o czymś, co może znacząco wzbogacić ich portfel.

Jednak jest to ciekawa oferta, która może zdywersyfikować nasz portfel. Ale trzeba pamiętać, że inwestycje alternatywne, nie są inwestycjami, które mają wysoką płynność, dlatego wycofanie pieniędzy z inwestycji (np. w jakiś dobry alkohol) nie zawsze będzie łatwe, to nie są inwestycja na rok, dwa lata, ale inwestycja na kilka-kilkanaście lat.

Wtedy jest ona bezpieczna i może przynieść znaczące stopy zwrotu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.