Inwestycje alternatywne – czy to się opłaca ?


Inwestycje alternatywne, są inwestycjami, które nie są związane z inwestycją w dana firmę, na które nie można inwestować np. na giełdzie lub w tradycyjny sposób – idąc do banku, czy też do Domu Maklerskiego.

A więc w tym przypadku, nie inwestujemy w akcje, lokaty, obligacje – a np. w dzieła sztuki, alkohole (dobre wino, whisky), w złote monety, w klasyczne samochody, znaczki pocztowe.

Każda z takich inwestycji, może nam przynieść, bardzo poważne stopy zwrotu, tym sposobem inwestycji, powinny zainteresować się raczej osoby, które mają większe zasoby pieniędzy. Ponieważ warto tutaj zainwestować jakieś 10-20 % swojego portfela inwestycyjnego.

Są to ciekawe produkty inwestycyjne, można je coraz częściej spotkać w domach inwestycyjnych, bankach, oferuje się je jako uzupełnienie portfela inwestycyjnego, na razie jako ciekawostka, inwestorzy, rzadko myślą o nich jak o czymś, co może znacząco wzbogacić ich portfel.

Jednak jest to ciekawa oferta, która może zdywersyfikować nasz portfel. Ale trzeba pamiętać, że inwestycje alternatywne , nie są inwestycjami, które mają wysoką płynność, dlatego wycofanie pieniędzy z inwestycji (np. w jakiś dobry alkohol) nie zawsze będzie łatwe, to nie są inwestycja na rok, dwa lata, ale inwestycja na kilka-kilkanaście lat.

Wtedy jest ona bezpieczna i może przynieść znaczące stopy zwrotu.

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s