Wcześniejsza spłata kredytu – czy warto ?


Jeżeli zaciągnąłeś kredyt hipoteczny i marzysz o jego wcześniejszej spłacie, to musisz wiedzieć, że taka strategia finansowa, nie zawsze się opłaca.

Gdy stopy procentowe maleją, to rata naszego kredytu staje się mniejsza i wtedy nie myślimy o jego wcześniejszej spłacie. Odwrotnie jest w przypadku, gdy stopy procentowe rosną, wtedy nasze comiesięczne raty wzrastają.

Musimy pamiętać, ze podczas wzrostu stóp procentowych, wzrastają także oprocentowania lokat, czyli możemy więcej zarobić, gdy włożymy te pieniądze do banku.

O wcześniejszej spłacie kredytu, warto pomyśleć również, gdy stopy procentowe spadają, to najlepszy moment na inwestycje. Możemy pomyśleć o zainwestowaniu pieniędzy w fundusze inwestycyjne, czas spadku stóp procentowych, jest czasem, w którym zazwyczaj można zarobić więcej, niż na lokacie i dopiero wtedy, taka strategia finansowa, będzie korzystna i kredyt, będzie można spłacić wcześniej.

Jeżeli chcemy spłacić wcześniej kredyt, to warto przed tym sprawdzić w umowie kredytowej, czy nie w niej zapisów, które dotyczą, karnych opłat karnych, które związane są ze wcześniejszą spłatą kredytu.

Opłaty te często pojawiają się przez pierwsze kilka lat umowy kredytowej, więc chcąc nie ponosić tych kosztów, warto się wstrzymać, ze wcześniejszą spłatą kredytu – do momentu, gdy bank nie będzie mógł pobrać żadnych opłat.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s