Pieniądze na działalność gospodarczą


Na kredyt w banku mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy posiadają zdolność kredytową, duże znaczenie ma także projekt i ryzyko z nim związane.

Nie każdy przedsiębiorca, który udaje się do banku i posiada nawet tą zdolność kredytową, dostanie kredyt, jeżeli analityk uzna np., że przedsięwzięcie jest dużego ryzyka, to banki bardzo niechętnie wchodzą w finansowanie działalności gospodarczej, która może nieść za sobą ryzyko strat.

Gdy o kredyt ubiega się młoda osoba, która nie posiada zdolności kredytowej, to oczywiście bank odmówi udzielenia pożyczki. Ale można temu zaradzić.

Jeżeli pomysł na biznes jest naprawdę bardzo innowacyjny i zapowiada w przyszłości duże zyski, to młody przedsiębiorca, może spróbować zainteresować swoim projektem, fundusze podwyższonego ryzyka lub tzw. aniołów biznesu.

Anioły biznesu, to są  przedsiębiorcy, którzy odnieśli w swojej branży duży sukces finansowy. Mają oni do dyspozycji wolne środki finansowe i po wstępnej ocenie biznes planu, angażują się finansowo, ale też udzielają jakby swojego wsparcia, znajomości, know-how w przeprowadzeniu danego biznesu.

Oczywiście nie robią tego za darmo. Udzielona przez nich pożyczka obwarowana jest wieloma ograniczeniami. Następstwem tego jest często to, że firma jest uzależniona od inwestora, zwrot z takiej pożyczki, w ciągu kilku lat, może sięgnąć nawet kilkuset procent. Ponadto – aniołowie biznesu bardzo często żądają udziału w firmie,a ma to na celu przekształcenie spółki, w spółkę giełdową .

Tak więc ten sposób na pozyskanie środków na działalność gospodarczą, jest daleki od marzeń młodego przedsiębiorcy. Ale są jeszcze inne rozwiązania.

Gdy bank odmówi przyznania kredytu, to na początku w pierwszej kolejności warto zapytać się swoich bliskich, rodziny, czy mogą wspomóc nas taką sumą, jaka potrzebna jest na założenie działalności gospodarczej (kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy). Postępuje tak ponad połowa przedsiębiorców (54 %), pożyczają pieniądze od swoich bliskich, rodziny. Pieniądze pożyczane są też np. od sąsiada, kolegów z pracy, znajomych.

Jeżeli nasza rodzina nie dysponuje takimi środkami finansowymi, to zawsze można spróbować pożyczyć pieniądze na specjalnych aukcjach internetowych. Odbywa się to w ten sposób, że składa się specjalna ofertę z pożyczką i zwrócą się do nas internauci, którzy posiadają wolną gotówkę i na tych zasadach,na których wygramy taką pożyczkę – będzie trzeba ją spłacić.

Portale organizujące aukcje pożyczek, oczywiście zabezpieczają się przez nieuczciwymi klientami.

Klient jest bardzo dokładnie weryfikowany, pod względem moralności kredytowej, ale zabezpieczają się także w ten sposób, że pierwsze pożyczki udziela się na niewielkie kwoty i dopiero po jakimś czasie (nieraz po roku) można starać się o te większe kwoty. Tak więc ten okres jest dosyć wydłużony.

Pieniędzy nie warto brać od instytucji parabankowych.

Udzielają one pożyczek, które obwarowane są drakońskimi warunkami spłat. W przypadku niektórych firm, zwrot z pożyczki w ciągu roku sięga ponad sto procent wartości początkowej kapitału.

Np. w przypadku pożyczki w Providencie, za każdy 1000 zł, które zostały pożyczone na 28 tygodni –  trzeba zwrócić aż 1600 zł , po 32 tygodniach jest to już 1800 zł !

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.