Co grozi za niespłacanie kredytu?


Niespłacony kredyt

Co może zrobić nam bank, gdy nie spłacamy kredytu hipotecznego, gdy raty, które chcemy spłacać przewyższają nasze dochody, kiedy spóźniamy się z płaceniem rat lub w ogóle ich nie płacimy.

Co zrobi bank, gdy nie spłacamy kredytu?

Przede wszystkim należy mieć w świadomości, że bank od razu nie podejmie drastycznych kroków, bank zgodnie z umową kredytową, może dochodzić swoich należności –  z całego naszego majątku, wszcząć procedurę windykacyjną i bardzo szybko może uzyskać tytuł wykonawczy do dochodzenia swoich należności i oddać sprawę w ręce komornika.

Ale trzeba pamiętać, że żaden bank na początku tak nie postępuje. Na początku banki próbują załatwić sprawę po dobroci, próbują się ułożyć z niepłacącym klientem, poznać przyczynę niespłacania kredytu, ponagla, przypomina o ratach.

Osoba, która ma problemy ze spłacaniem kredytu, także powinna wyjść do banku z propozycją np. zmiany harmonogramu spłaty, zawieszeniem na kilka miesięcy. Oczywiście to są bardzo trudne negocjacje, ale na pewno jest to lepsza sytuacja, niż gdy po prostu nie będziemy spłacać kredytu, a bank, będzie próbował się dowiedzieć  dlaczego, a my nie odpowiadamy na jego wezwania.

No, a teraz czas na drastyczne metody banków (jeżeli nic już nie pomaga).

Procedura windykacyjna

W takim przypadku bank rozpocznie procedurę windykacyjną i należy mieć świadomość, ze bank zacznie dochodzić swoich należności z całego naszego majątku, czyli dobierze się do naszego wynagrodzenia, innych wartości np. samochodów, ale też przede wszystkim nieruchomości, która stanowi zabezpieczenie kredytu.

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.