Czy warto inwestować w nieruchomości?


Czy warto teraz inwestować w nieruchomości ? Co będzie dalej z ich cenami, czy będą spadać, stać w miejscu, a może rosły?

Rok 2010 r. może upłynąć poz znakiem wzrostu średnich cen nieruchomości (nawet o kilka procent, między 5-10 %). Ceny mogą się oczywiście wahać, w zależności o typu nieruchomości. Lepsze nieruchomości powinny być bardzo mocno w cenie (ich ceny mogą nawet wzrosnąć o ponad 10 %), a droga selekcji, będzie odrzucała te nieruchomości, które mają zły stan techniczny, złe położenie, ceny tych nieruchomości, będą nadal szły w dół.

Rynek się oczyścił, rynek finansowy, ma to co najgorsze chyba za sobą. Poprawia się też podstawowy warunek, czyli sytuacja na rynku kredytów hipotecznych. Gdy banki będą nadal poprawiać swoją ofertę kredytów hipotecznych, będą oferowały swoim klientom, coraz więcej promocji, banki będą chętniej promować swoje kredyty, ale też chętniej, realnie ich udzielać, to będzie to powodem ożywienia rynku kredytów hipotecznych (a co za tym idzie rynku nieruchomości).

Obecnie banki inaczej podchodzą do kredytów hipotecznych (jest to wyraźnie widoczne). Oczywiście nie ma powrotu do roku 2006-2007, gdzie kredyty udzielano z bardzo niskimi marżami, ale poprawa jest widoczna, ludzie chętniej zawierają umowy kredytowe  (wpływ na to ma także poprawa w polskiej gospodarce).

Tak więc obecnie jest dobry moment, by kupować nieruchomości, ale oczywiście nie ma co rzucać się na zakup pierwszej z brzegu nieruchomości, to nie rok 2006, gdzie jeżeli nie kupiło się dzisiaj nieruchomości, to za rok trzeba było zapłacić za nią 30 % więcej. Oczywiście z czasem będzie trzeba zapłacić te kilka procent więcej, ale wybór dobrych nieruchomości jest, a te dobre będą szybko znikać z rynku.

Chcesz opanować do perfekcji sztukę wyszukiwania OKAZJI na rynku nieruchomości?

Kliknij i sprawdź»

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.