Jak wybrać fundusz inwestycyjny?


Fundusz inwestycyjny

Obecnie sytuacja na rynkach finansowych wygląda o wiele lepiej i rzeczywiście wyniki funduszy inwestycyjnych prezentują się coraz lepiej.

Warto więc wziąć pod uwagę inwestowanie krok po kroku (w jakiś ratach) właśnie w fundusze inwestycyjne.

Jak wybrać najlepszy fundusz inwestycyjny?

Na początku dobrze się zastanowić w jaką klasę aktywów, papierów wartościowych będziemy inwestować. Czy to będą akcje, obligacje, a może mix tych dwóch papierów wartościowych, czy zdecydujemy się na akcje polskich czy też zagranicznych spółek czy też większych czy mniejszych przedsiębiorstw.

Gdy się już  zdecydujemy, to pozostaje nam łatwiejsza część, czyli wybór najlepszego funduszu. Dokonujemy go po prostu na podstawie historycznych stóp zwrotu. Musimy tutaj zwrócić uwagę na jedną rzecz: czym dłuższa historia wyników funduszu (dobrych wyników), czym mniej wahnięć mają te wyniki  – tym dany fundusz jest lepszy.

Nie sztuką jest przecież osiągnąć w jednym miesiącu (czy na przestrzeni jednego półrocza) dobre wyniki, a później po prostu dołować.

Więc przy wyborze funduszu należy patrzeć: czym stabilniejsza historia dobrych wyników, tym fundusz jest lepszy, no i nadal musimy pamiętać o jednym: dywersyfikacja.

Czyli nie wrzucamy wszystkich inwestycji, nawet do tak bezpiecznego produktu inwestycyjnego –  jakim jest fundusz inwestycyjny. Lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w kilka funduszy inwestycyjnych, w zależności ile pieniędzy chcemy zainwestować, w ten sposób ochronimy nasze inwestycje.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.