Jak wybrać kredyt mieszkaniowy?


Najważniejsze zasady przy wyborze kredytu mieszkaniowego

Jeżeli wybierasz lub szukasz kredytu mieszkaniowego, to warto przeszukać cały rynek, nie polegaj tylko na kredycie czy ofercie, którą ma do zaproponowania Ci Twój macierzysty bank, w którym masz konto.

Oczywiście oferta Twojego banku może być dobra i warto bliżej się jej przyjrzeć, ale inne banki mogą zaproponować lepszy kredyt, bardziej dopasowany do Twoich potrzeb.

W jakiej walucie kredyt mieszkaniowy?

Jeśli szukasz dobrego kredytu na mieszkanie, to zdecyduj się bardzo uważnie na walutę kredytu. Niektóre osoby wolą zaryzykować więcej i wybrać np. walutę obcą  (dofinansowanie zakupu nieruchomości).

Taki wybór opłacił się wielu osobom, które wzięły kredyty mieszkaniowe w latach 2004 -2007, już mniej tym osobom, które np. wzięły kredyt we frankach szwajcarskich w roku 2008.

Ale jednak warto zastanowić się, szczególnie, że Polska wchodzi (aspiruje) do strefy Euro, czy nie wybrać kredyt niżej oprocentowany (aczkolwiek z ryzykiem kursowym) np. w Euro.

Ważne również (wybierając już kredyt walutowy) jest sprawdzenie, czy w umowie kredytowej będzie zapisana kwota kredytu w walucie czy też w złotych polskich.

Jeżeli w walucie, to mamy ryzyko, że będzie ona przewalutowana w momencie wypłaty po innym kursie, niż w dniu ustalania tej kwoty. Więc można otrzymać niższą kwotę, niż była wnioskowana.

Warto sprawdzić również (jest to bardzo ważne), czy w umowie kredytowej banku, który już wybraliśmy są zapisy np. o tym, że bank może w każdej chwili sprawdzić aktualną wycenę nieruchomości lub nasz status majątkowy i co gorsza, jeżeli ta wycena nieruchomości (realna wycena) uległa pogorszeniu – może wypowiedzieć nam umowę.

Koniecznie trzeba sprawdzić, czy takie zapisy są, a jeżeli są to należy je dobrze zinterpretować ( z prawnikiem czy też doradcą w banku).

Jeżeli będziemy przestrzegać tych zasad to na pewno pozwoli to wybrać dobry kredyt mieszkaniowy.

Najlepsze kredyty mieszkaniowe

Kliknij i sprawdź»

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.