Jak oszczędzać energię? – energooszczędne źródła światła ..


Jak oszczędzać energię?

Świetlówka energooszczędna emitują około 5 razy mniej ciepła do otoczenia, niż tradycyjna żarówka, a wytwarza tyle samo światła.

W miejscach, gdzie światło świeci się dłużej niż godzinę dziennie, warto zastąpić tradycyjne żarówki oświetleniem energooszczędnym. W ten sposób można  zaoszczędzić 80 % energii elektrycznej.

Świetlówka energooszczędna, dzięki wytwarzaniu małej ilości ciepła, nadaje się szczególnie do pokojów dziennych. Nie musimy się wtedy obawiać, że dzieci się poparzą przy dotknięciu lampy.

Dostępne są świetlówki energooszczędne o mocy między 5 (odpowiednik 25-watowej żarówki) i 20 watów (odpowiednik 100-watowej żarówki).

Dużą zaletą świetlówki energooszczędnej jest je długa żywotność. Markowa świetlówka ma wytrzymałość do 15 000 godzin i pracuje 15 razy dłużej niż żarówka tradycyjna.

Decydując się na zakup świetlówki energooszczędnej , wybierz tą markową. Świetlówka markowej firmy ma optymalna skuteczność świetlną, długą żywotność oraz wysoką odporność na duża liczbę włączeń.

Zaoszczędzisz jeszcze więcej energii elektrycznej, jeżeli zastosujesz elektroniczny statecznik. Jest to urządzenie, które zasila świetlówki. Jego praca powoduje, że nietętniące (niemigoczące) światło i ma o 50% dłuższą trwałość.

Porównanie skuteczności świetlnej, sprawności energetycznej i trwałości tradycyjnej żarówki i świetlówki energooszczędnej.

Zwykła żarówka

Skuteczność świetlna
(lm/W)

5-15

Sprawność energetyczna
(%)

ok. 5-10%

Trwałość
h)

750-1000

Świetlówka energooszczędna

Skuteczność świetlna
(lm/W)

35-65

Sprawność energetyczna
(%)

ok. 25-30%

Trwałość
h)

8000-15000

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.