Oszczędna jazda samochodem (1)


Przyszło nam żyć w czasach trudnych, w czasach gdy każda podwyżka cen paliw jest tematem numerem jeden w rozmowach kierowców. Wywołuje strach i niepewność o jutrzejszy dzień. Coraz więcej osób już przy zakupie auta bierze pod uwagę koszty jego późniejszej eksploatacji. Producenci samochodów od dawna pracują nad sposobami obniżenia zapotrzebowania na paliwo w swoich konstrukcjach, podobnie jak ich posiadacze. Widać to na giełdach, samochodów zużywających dużo paliwa prawie nikt nie ogląda, a przy tych spalających najmniej zawsze ktoś się „kręci”. Desperaci po prostu rezygnują z samochodu, ale nie wszyscy są zdolni do takich wyrzeczeń. Czy można skutecznie obniżyć koszty eksploatacji auta, co da – w pewnym uproszczeniu – zmniejszenie zużycia paliwa?

Obecną sytuację gospodarczą naszego kraju, świata wraz z tendencją do stałego wzrostu cen paliw, porównać by można do czarnych chmur na niebie, od czego i myśli w naszych głowach są czarniejsze. Dodajmy jeszcze niestabilny system podatkowy atakujący nasze kieszenie akcyzami o coraz wyższej wartości. Zakrzykniecie: – Cóż to za zły prorok! od początku wieje od niego pesymizmem. Otóż nie. Przedstawiłem jedynie powody, które skłoniły mnie do napisania tej książki. Pozwolę sobie bowiem już we wstępie butnie odpowiedzieć: – Tak. Można obniżyć koszty, można jeździć oszczędniej i ta publikacja sposoby te prezentuje.

Czy dopada Was czasem przerażająca myśl, że za litr bezołowiowej trzeba zapłacić 9,99 zł? Bo gdybym zapytał o połowę niższą cenę, powiedzielibyście, że z tą myślą już jesteśmy pogodzeni, 5 zł to pewnie niedługo będzie kosztować.

Optymiści rzucą frazesy o stałym podnoszeniu się poziomu średniej krajowej, o inflacji i pewnie inne niemniej istotne powody takiego stanu rzeczy.

Handlujący ropą naftową osiągają największe zyski z wszystkich trudniących się handlem.

Większe profity chyba mają już tylko handlarze bronią i narkotykami. Ropa naftowa to współczesny zamiennik pieniądza. Potrzebuje jej każda gospodarka i tak naprawdę każdy człowiek. Potrzebują jej wszyscy odkąd silnik spalinowy stał się podstawowym źródłem napędu. Ropa naftowa sprawiła, że losy I i II wojny światowej potoczyły się tak, a nie inaczej. Ropa była powodem tego, że piloci Luftwaffe w barwach Africa Corps latali nad pozornie jałowymi terenami pustyń Sahary. Ropa była najprawdopodobniej powodem kompromitujących ludzkość wydarzeń, jakie miały miejsce w ostatnich latach, a nie krzykliwe slogany o łamaniu praw człowieka, choć niewielu ma odwagę teraz to przyznać.

Jeśli chodzi o cenę paliwa, przeciętny użytkownik silnika spalinowego, niewiele może zrobić. Ale mamy wpływ na to, ile paliwa zużyje nasz automobil. W tej skromnej publikacji, starałem się przedstawić, możliwie najszerzej – zgodnie ze światowymi osiągnięciami oraz moją wiedzą i dostępnymi materiałami – metody, aby wykorzystując samochód płacić mniej za jego eksploatację. Mam nadzieję, że mi się to udało.

Autor: Aleksander Sowa
Wydawca: Dobry eBook

Jak jeździć oszczędnie – Nie masz wpływu na cenę paliwa ale masz wpływ na to, ile paliwa zużyje Twój samochód Zanim zaczniesz czytać dalej spójrz na poniższe dane. Czynniki wpływające na zużycie paliwa w samochodzie w procentach: stan………

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.