Ulgi podatkowe 2009 – ulga za Internet ..


Z tej ulgi podatkowej mogą skorzystać osoby, które korzystają z Internetu. Osoby te mogą odpisać od podatku 760 zł (jest to maksymalny limit na każda osobę, na którą wystawiona jest faktura za Internet).

Jeżeli osoba korzystająca z Internetu, płaciła za dostęp do sieci w 2009 r. więcej niż 760 zł, to może poprosić swojego dostawcę internetowego poprosić, by wystawił faktury korygujące ( np. dla współmałżonka, dzieci).

Należy pamiętać, ze podstawą do odliczenia ulgi za Internet są wyłącznie faktury, które potwierdzają opłaty za korzystanie z sieci.

Osoba, która prowadzi działalność gospodarczą i opłaty za Internet wrzuca w koszty firmy, nie może skorzystać z ulgi za Internet.

Warto do końca 2009 r. opłacić faktury za korzystanie z sieci (również za grudzień 2009 r.), jakie wystawił i dostarczył nam usługodawca. Pamiętaj o przechowaniu wszystkich faktur do ewentualnej kontroli przez urząd skarbowy..

Jak uniknąć pułapek odliczając ulgę internetową – Chcesz z korzyścią rozliczyć się z fiskusem? Ebook „Jak uniknąć pułapek odliczając ulgę internetową ” wyjaśnia: Jaki jest limit ulgi? Jak obliczyć kwotę ulgi? Dlaczego ważne jest miejsce zamieszkania?…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.