Inwestowanie w obligacje (4)


Inwestowanie w obligacje

Jeżeli chcesz bezpiecznie inwestować swoje pieniądze, to obligacje skarbu państwa są dla Ciebie. Bezpieczeństwo inwestycji zapewnia tutaj gwarancja Skarbu Państwa, ale i samą transakcje zakupu czy sprzedaży obligacji skonstruowano tak, by zagubienie czy ich kradzież była niemożliwa.

Najprościej obligacje można kupić osobiście w jednym z ponad tysiąca prowadzonych przez PKO Bank Polski Punktów Sprzedaży Obligacji.

Obligacje skarbu państwa można również bez problemu nabyć za pośrednictwem internetu i na infolinii telefonicznej. Nie trzeba wypełniać żadnych formularzy, wystarczy przedłożenie dowodu osobistego i złożenie prostej dyspozycji zakupu.

Transakcja zostanie zapisana na naszym rachunku inwestora w bezpiecznym systemie informatycznym, a my otrzymamy pisemne potwierdzenie nabycia. Obligacje nie mają formy materialnej, wiec nie można ich zgubić i nie mogą zostać skradzione.

Jeżeli zgubimy lub zniszczymy pisemne potwierdzenie nabycia obligacji, to też nie będzie to miało żadnego wpływu na stan prawny – obligacje są zapisane na nasze nazwisko tak długo, jak sami o tym zdecydujemy.

Obligacjami można dowolnie dysponować, można skorzystać z prawa wcześniejszego wykupu, można dokonać zmiany obligacji na papiery z nowej emisji na podstawie dowodu osobistego.

Jeżeli zgubimy dowód osobisty, należy zgłosić w PKO BP jego zastrzeżenie. Uniemożliwi to osobie niepowołanej dokonywanie jakichkolwiek transakcji. Możemy także w Punkcie Sprzedaży Obligacji zablokować swój rachunek – to także uniemożliwi przeprowadzenie operacji zbycia obligacji.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.